Crvena zvezda u finišu zaustavila Partizan i zakoračila u plej-of

7323 pregleda 7 komentar(a)
Beron i Jaramaz, Foto: KK Crvena zvezda MTS
Ažurirano: 03.02.2020. 20:07h

Crvena zvezda je dobila vječiti derbi u ABA ligi, savladala Partizan kao domaćin 92:86 i zakoračila u plej-of.

Zvezda ima 12 pobjeda i šest poraza, jednu pobjedu više od Mornara, Cedevite Olimpije i Primorske.

Partizan je doživio četvrti poraz, i to nakon serije od devet pobjeda, pa sada dijeli prvo mjesto sa ekipom Budućnost Volija, četiri kola prije kraja regularnog dijela sezone.

Crvena zvezda je u drugoj četvrtini imala 13 poena prednosti, ali je Partizan serijom 13:2 u završnici poluvremena smanjio zaostatak na svega dva poena (44:42).

Šut je u tim trenucima služio goste, koji su, takođe, našli prepoznatljivu igru u odbrani i zaustavili Zvezdin napad.

Partizan je u trećoj četvrtini došao do plus šest, činilo se da je u boljem ritmu, ali neizvjesnost je tek počela.

Bili Beron je u tim trenucima preuzeo odgovornost za Zvezdu, bio praktično jedina napadačka opcija, ali je presudni trenutak meča bio ofanzivni skok Marka Jagodića-Kuridže, koji je 37 sekundi prije kraja pogodio dva bacanja za 90:86.

Igrači Zvezde su bili skoro nepogrešivi sa linije penala - pogodili su 27 od 28 šuteva.

Beron je meč završio sa 26 poena, 12 je ubacio Branko Lazić, a 11 Dejan Davidovac.

U ekipi Partizana najefikasniji je bio Nemanja Gordić sa 14, Ognjen Jaramaz i Markus Pejdž su postigli po 13...