Darušafaka preživjela, Zvezda bez poklona iz Njemačke

Zvezda sjutra igra svoju utakmicu sa Uniksom od 19 časova, rezultatski nebitnu - sve će za izabranike Dejana Radonjića stati u jednom meču, u direktnom sudaru sa Darušafakom naredne sedmice.
67 pregleda 9 komentar(a)
Darušafaka, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 30.03.2017. 21:13h

Ekipa Bamberga, koja je već otpisana za narednu rudnu Evrolige, poražena je kod kuće od Darušafake, kojoj je bila neophodna pobjeda.

To znači da će se u posljednjem kolu, u diretnom duelu Darušafaka i Crvene zvezde u Istanbulu, dobiti posljednji putnik u TOP 8 fazu.

Očekivala je Zvezda poklon iz Njemačke, pobjedu Bamberga, i bila je blizu da ga dobije - Njemci su dugo vodili, početkom treće četvrtine imali su i 14 razlike, ali su se stvari promijenile krajem tog kvartala.

Darušafaka je podigla nivo energije, što je donijelo promjene na parketu. Treća četvrtina završena je samo sa tri poena prednosti za Bamberg.

Posljednja četvrtina se igrala u egalu, serija za serijom obje ekipe, a Njemci su minut prije kraja ispustili plus pet, promašivši napad za pobjedu - na kraju regularnog dijela rezultat je bio neriješen 84:84.

U dodatnih pet minuta Darušafaka se bolje snašla i na kraju slavila 99:97.

Nevjerovatan je bio Vonamejker koji je postigao 30 poena, ništa lošiji nije bio ni Klajburn, dodavši 26.

Kod poražene ekipe istakli su se Kauzer sa 15, odnosno Tajs sa 13 poena.

U prvom meču 29. kola Anadolu Efes je pobjedio ekipu Olimpijakosa. Turski tim je tako ovjerio plasman u TOP 8 fazu, ovo je njihov 17. trijumf u najelitnijem takmičenju, dok je klub iz Pireja doživio 10. poraz.

Ekipa Velimira Perasovića je od početka utakmice nametnula svoj ritam, poslije prvih deset minuta imala je sedam poena prednosti.

Grčka ekipa se trgla tokom treće četvrtine, međutim Efes nije dozvolio da ispusti svoju prednost. Na kraju su domaći rutinski priveli utakmicu kraju.

Tomas Ertel je prednjačio sa 18 poena. Brajan, Brendon i Hanikat su postigli po 11 poena. U redovima "crveno-bijelih'" najefikasniji bio je Printezis sa 16 poena, pratio ga je Spanulis sa 11 poena uz 10 asistencija.