Djurent presudio Lejkersima, San Antonio bolji od Klipersa

Krilo Tandersa postiglo trojku za pobjedu 13,7 sekundi prije kraja. "Mamuze" serijom 24:0 srušile otpor Blejka Grifina i drugova
1 komentar(a)
Djurent, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.05.2012. 09:58h

Kada je na kraju prve četvrtine San Antonio protiv L. A. Klipersa imao minus od 22 poena (33:11), činilo se da je ekipe iz Los Anđelesa na putu da stigne do prvog slavlja u polufinalnoj seriji Zapadne konferencije.

Međutim, iskusni sastav Grega Popovića je do poluvremena prepolovio minus, a potom na startu treće kvartala napravio seriju 24:0, kojom je riješio pitanje pobjednika.

U tom dijelu igre domaći tim je postigao svega dva poena iz igre, ostalih šest su ubacili sa linije penala.

Klipersi su sjajno počeli meč, vodili su 20:2, u jednom trenutku su imali i plus 24 uz procenat šuta od 64 odsto.

Ali ni ta prednost ni odličan procenat šuta nisu bili dovoljni da se sruse Sparsi, koji su tako na korak od plasmana u finale.

U fantastičnoj seriji "mamuza“ na startu drugog dijela meča, Tim Dankan je ubacio devet, Deni Grin sedam, a Kavi Leonard pet poena.

Dankan je meč završio sa 19 poena i 13 skokova, Toni Parker je dodao 23 uz 10 asistencija, a dvocifreni su još bili Leonard (14) i Manu Đinobili (13).

U redovima L. A. Klipersa najbolji su bili Blejk Grifin (28 koševa, 16 skokova), Mo Vilijams (19) i Kris Pol (12 poena, 11 asistencija).

"Mi pratimo Tonija. On je povukao neke odlične poteze kad se utakmica lomila i nastavljao je da napadati. Odlično je igrao odbranu na Krisu Polu“, rekao je Dankan, koji ima priliku da osvoji peti šampionski prsten, a prvi od 2007. godine.

"Situacija je sada teška, gotovo bezizlazna, ali moramo da nastavimo da se borimo“, istakao je Pol.

Loš dan za timove iz Los Anđelesa u subotu veče zaključili su Lejkersi.

Iako su protiv Oklahome vodili veći dio meča, u posljednjoj četvrtini imali su i plus 13, a na kraju su poraženi (103:100).

Tandersi u seriji vode 3:1 i sjutra veče pred svojim navijačima imaju priliku da izbore plasman u finale konfrencije.

Trojku za trijumf gostiju postigao je Kevin Djurent 13,7 sekundi prije kraja meča preko Mete Vorld Piza.

"Namjestio sam ruku i pomislio sam ako uđe, biće to strašan udarac za Lejkerse. Pogodio sam i ostvarili smo veoma važnu pobjedu. Međutim, moramo da ostanemo maksimalno fokusirani, ne smijemo da se opustimo, jer su Lejkersi odličan tim“, rekao je Djurent.

Samo osam timova u istoriji NBA lige ispustilo je prednost od 3-1 u seriji.

Upravo su L. A. Lejkersi posljednji tim koji to uradio 2006. godine protiv Finiksa.

Rasel Vestbruk je dao 37 poena (10 u posljednjoj četvrtini), Djurent je dodao 31 uz 13 skokova, Serž Ibaka 14, a Džejms Harden 12.

Kobe Brajant je za "jezerdžije“ upisao 38 koševa, 18 je djelo Endrju Bajnama.

"Primili smo 32 poena u posljednjoj četvrtini i to je razočaravajuće za nas. Napad je bio dobar, ali smo podbacili u odbrani i to je ono čime nisam zadovoljan. Sada moramo da se fokusiramo na naredni meč, da ispravimo greške i probamo da ga dobijemo“, istakao je Majk Braun, trener "jezerdžija“.