Galatasaraj poslije produžetka pobijedio Olimpijakos

Galatasaraju je ovo prva pobjeda u Top 16 fazi, dok je Olimpijakos doživio drugi poraz. Na tabeli Grupe E prvi je moskovski CSKA sa dvije pobjede, a Anadolu Efes ima pobjedu i poraz.
Evroliga, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 26.01.2012. 21:34h

Košarkaši Galatasaraja večeras su u Istanbulu poslije produžetka pobijedili gostujući Olimpijakos sa 78:77, u utakmici drugog kola Grupe E druge faze Evrolige.

Domaći tim vodio je dvije sekunde prije kraja četvrte četvrtine sa tri poena razlike, ali je Kostast Sloukas pogodio koš sa svoje polovine terena i izborio dodatnih pet minuta utakmice.

Najefikasniji igrač večerašnje utakmice bio je Vasilis Spanulis iz Olimpijakosa sa 24 poena.

U pobjedničkom timu istakli su se Džejmon Lukas sa 17 i Jaka Laković sa 16 poena.

U 3. kolu Grupe E sastaće se Olimpijakos – Anadolu Efes i CSKA – Galatasaraj.