Makedonija se revanširala

85 pregleda 0 komentar(a)
Makedonija - Crna Gora, Foto: KSCG
Ažurirano: 19.08.2011. 21:42h

U četvrtom pripremnom meču pred Evropsko prvenstvo u Litvaniji, košarkaši Crne Gore su doživjeli treći poraz - na startu “Trofeja Makedonija 2011” izabranici Dejana Radonjića su izgubili od domaće selekcije sa 79:74.

“Crveni” su, doduše, vodili u većem dijelu meča, ali su Vlado Ilijevski i drugovi do pobjede došli boljom igrom u posljednjoj četvrtini.

Crna Gora je, zanimljivo, jedinu pobjedu u pripremnom periodu upisala upravo protiv Makedonije (67:57), u meču za 5. mjesto na turniru u Ljubljani.

Te dvije selekcije sastaće se i na Eurobasketu...

"I prije dolaska u Skoplje, bili smo svjesni činjenice da utakmica protiv Makedonije nije ono što je dobro da se odigra u ovom trenutku za nas, a rekao bih i za njih, jer je evidentno da ćemo od ovog duela više koristi imati mi nego oni. Okrećemo se novom meču, koji igramo protiv Novog Zelanda, veoma kvalitetne selekcije, koja je osvojila turnir „Bora Stanković” u Kini i priprema se za kvalifikacije za Olimpijske igre koje igra protiv Australije. Nadam se da ćemo u tom meču biti na nivou kojim bi mogli da konstatujemo da je ovaj turnir imao smisla", kazao je nakon meča selektor Radonjić.

Startna petorka Omar Kuk, Suad Šehović, Vladimir Dašić, Vladimir Dragičević i Nikola Peković sjajno je krenula, jer je nakon četiri minuta bilo čak 12:0 (šest poena Pekovića, pet Dašića).

Makedonija je prve poene postigla poslije četiri minuta i 15 sekundi, kada je pogodio Mekejleb, što je bio početak serije 15:0, kojom je domaćin došao do tri poena prednosti - 15:12, u 9. minutu! Makedonija je nakon prve četvrtine imala minimalnu prednost - 19:18.

Na početku druge četvrtine ekipe su se smjenjivale u vođstvu, u 15. minutu bilo je 27:27, nakon čega su Peković i drugovi sa sedam vezanih koševa poveli 34:27. Na odmoru je bilo 40:33.

Peković i Dašić su na početku trećeg perioda pogodili za 44:33, ali su domaći brzo prišli na 48:47. Nikola Vučević je svojom drugom trojkom ponovo donio plus osam (57:49, 28. minut), ali je Makedonija do kraja tog kvartala stigla do izjednačenja (59:59).

Domaći su u posljednjih 10 minuta bili koncentrisaniji, odvojili se na 75:68 i rutinski priveli utakmicu kraju.

Crna Gora u subotu (21 čas) igra protiv Novog Zelanda.

Crna Gora - Makedonija 74:79 (18:19, 22:14, 19:26, 15:20)

Skoplje - Dvorana “Boris Trajkovski”. Gledalaca: 1.800. Sudije: Zlatevski, Milojević i Pavlov (Makedonija).

Crna Gora: Jeretin 2, Šehović 4, Šćepanović, Golubović, Kuk 8, Vraneš, Vučević 10, Peković 23, Dašić 14, Dragičević 5, Bakić 5, Mihailović 3.

Makedonija: Mirakovski, Ilievski 11, Sokolov 6, Mekejleb 16, V. Stojanovski 15, D. Stojanovski 2, Simonovski, Gečevski 15, Antić 8, Nikolovski, Čekovski, Samardžiski 6.