Mekejleb sam dobio Real, CSKA pregazio Efes

Uniks napravio iznenađenje u Atini protiv Panatinaikosa. Antonis Focis promašio trojku za pobjedu Emporio Armanija protiv Fenerbahčea
Ažurirano: 25.01.2012. 22:31h

Real ove sezone nije znao za poraz pred svojim navijačima u Evroligi, ali je večeras naišao na izuzetno raspoloženi Montepaski.

Tačnije, na makedonskog reprezentativca Bo Lestera Mekejleba koji je dao 25 poena (dvojke 10-9, troke 2-1) uz tri skoka, ukradenu loptu i šest asistencija za indeks uspješnosti 36.

Kšištof Lavrinovič je dodao 16, a Dejvid Andersen 11 poena.

Iskusni Felipe Rejes je ubacio 17 koševa i uhvatio 16 lopti, ali premalo da njegov tim izbjegne poraz.

Italijanski šampion je pitanje pobjednika riješio nakon prve četvrtine kada je stekao 16 poena prednosti (31:15), što mu je omogućilo da mirnije odigra nastavak meča.

Znalo se da je CSKA Moskva favorit protiv Anadolu Efesa, ali se očekivala neizvjesnija utakmica.

Međutim, od toga nije bilo ništa, ruski šampion je gospodario od starta meča i jedina dilema je bila sa kojom razlikom će gosti biti ispraćeni sa parketa dvorane "Univerzal“.

Samo donekle u prvoj četvrtini turski vicešampion je parirao "armejcima“, koji su potom dodali gas, odlijepili se i susret mirno priveli kraju.

Pet igrača domaćeg tima je imao dvocifren broj poena - Andrej Kirilenko (15), Nenad Krstić (14), Miloš Teodosić (13), Aleksej Šved (11) i Viktor Hrijapa (11).

Saša Vujačić (21) i Stanko Baraća (15) su bili jedini raspoloženi za igru kod Efesa.

Iznenađenje u Atini, Panatinaikos je pred 8.500 navijača poražen od Uniksa.

Rusi su ključnu prednost ostvarili u trećoj četvrtini, a potom je sačuvali do kraja.

Henri Domerkant je, po običaju, bio najbolji u timu iz Kazanja (23 poena), a kod aktuelnog prvaka Evrope Majk Batist (16) i Stiv Smit (15).

Fenerbahče i Emporio Armani su odigrali neizvjestan meč od početka do kraja.

Roko Leni Ukić je 40 sekundi prije kraja donio svom timu plus pet (65:60), uzvratio je trojkom Omar Kuk.

Domaćin je u posljednjem napadu izgubio loptu, a Antonis Focis šutirao trojku za pobjedu i promašio.

Grupa E: CSKA Moskva - Anadolu Efes 96:68 (23:21, 25:15, 26:17, 22:15). Sjutra: Galatasaraj - Olimpijakos (19).

Grupa F: Real Madrid - Montepaski 69:88 (15:31, 19:16, 14:18, 21:23), Bilbao - Unikaha 85:70 (22:17, 14:17, 22:18, 27:18).

Grupa G: Fenerbahče - Emporio Armani 65:63 (12:10, 18:18, 16:15, 19:20), Panatinaikos - Uniks 83:89 (22:17, 20:24, 14:22, 27:26).

Grupa H: Kantu - Žalgiris 79:78 (21:17, 11:18, 17:23, 30:19). Sjutra: Makabi - Barselona (20.45).