Ukupno je Mornar imao 45 uhvaćenih lopti, čak 16 više od rivala
2 komentar(a)
Brendis Rejli-Ros, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 17.01.2018. 22:02h

Mornar je nastavio sa sjajnim igrama. Izabranici Mihaila Pavićevića su odličnu formu demoinstrirali i u 3. kolu FIBA Evrokupa protiv Bjeloruskog Cmokija. Imali su Barani, doduše, i padova u igri usljed napornog rasporeda i grčevite borbe za plej-of ABA lige, u kojoj se nalaze na četvrtom mjestu.

Zato je nakon sjajne prve četvrtine Cmoki uspio da se vrati u utakmicu. Mornar je ponovo bio bolji u trećoj četvrtini pa se u posljednjih, odlučujućih deset minuta ušlo sa rezultatskim egalom.

Ipak kod rezultata 68:68, nošeni hukom sa tribina Barani su u posljednjih pet minuta krenuli angažovanije i serijom 5:0 stekli bitnu prednost.

Bjelorusi su u posljednjih 16 sekundi ušli sa sedam poena zaostatka, ali su pogodili trojku, međutim, Mornar je preko sjajnog Dereka Nidama uzvratio i zabilježio drugu pobjedu u grupi K ovog takmičenja.

Mornar je u Topolici savladao mađarski Solnok, da bi potom nakon produžetka izgubio na gostovanju Baken Birsu.

Barani su u utakmici sa Cmokijem odlučujuću prednost imali u reketu, pošto su imali čak 18 ofanzivnih skokova, dok su gosti samo pet puta bili uspješni pod košem Barana.

Ukupno je Mornar imao 45 uhvaćenih lopti, čak 16 više od rivala.

Osim standardno dobrog Nidama, sjajan je bio drugi Amerikanac Brendis Rejli-Ros, koji je bio najefikasniji sa 20 poena, a 19 je dodao Nidam. Pod obručima je naročito uspješan bio Marko Mugoša, koji je uhvatio osam lopti, čak pet u napadu.

Kod gostiju je takođe najbolji bio Amerikanac Gaulden-Sadler koji je ubacio 16 poena, a kapiten Kudrautsau dva manje.

Mornar - Cmoki 83: 76 (25:18, 15:26, 20:16, 23:16)

Bar - SC „Topolica”. Sudije: Simonov (Njemačka), Hilke (Finska), Bizual (Francuska).

Mornar: Ćalić, Mićović 9 (1-0), Nidam 19 (2-1), Pavićević, Mijović, Pavić 2, Vujošević 8, Mugoša 6 (4-4), Rejli-Ros 20 (9-7), Vranješ 7 (2-2), Bakić 5 (4-3), Luković 7 (5-1).

Cmoki: Goulden - Sadler 16 (8-6), Adamović 9 (1-1), Trastineski 9, Salaš 9 (2-2), Mečarakou 2, Vabiščevič, Semjanjuk 4 (1-0), Korž, Čerapovič 4, Kudrautsau 14, Paljaščuk 3, Kraviš 6 (1-0).