Mornar se u Strazburu držao četvrtinu

Strazbur - Mornar, Foto: Facebook
Ažurirano: 29.11.2016. 21:20h

Mornar je u Strazburu bio u igri u prvoj četvrtini, ali je na kraju doživio očekivan i ubjedljiv poraz od kvalitetnijeg protivnika - prije svega zahvaljujući ubjedljivom drugom periodu igre, francuski tim je slavio 93:62 (24:23, 32:8, 18:25, 19:6), u utakmici sedmom kola D grupe FIBA Lige šampiona.

Mornar je u debitantskoj sezoni na evropskoj sceni doživio peti poraz, a ima i dvije pobjede.

Sa druge strane, tim koji sa klupe vodi Vensan Kole, trener koji je sa Francuskom bio prvak Evrope, je stigao do četvrtog trijumfa u sedam mečeva.

Izabranici Đorđija Pavićevića su odlično ušli u meč, u 4. minutu su vodili 9:2, ali je domaćin dva minuta kasnije preokrenuo na 13:9.

Do kraja prve četvrtine se vodila neizvjesna borba, a odluka je pala u drugoj četvrtini, u kojoj je Strazbur serijom 21:1 u 17. minutu stigao do ubjedljivih 45:26, da bi sve definitivno bilo jasno na poluvremenu, kada je domaćin imao 25 poena prednosti.

Strazbur je do četvrtog trijumfa predvodio Mohamadu Žeiti sa 14, dok je poen manje ubacio Romeo Trevis 13 poena.

U barskom timu najbolji je bio Lemon Džons sa 17, a dvocifren učinak imao je još samo Kameron Tejtum sa 12 koševa.

Mornar u sljedećem kolu, 6. decembra, gostuje belgijskom Ostendeu.

Kompletnu statistiku meča možere vidjeti OVDJE.