Mornar vezao treću pobjedu i postao kandidat za plej-of: Odličan debi Herisa

4478 pregleda 1 komentar(a)
Lens Heris na debiju, Foto: Mornar/Mediapro
Ažurirano: 22.12.2019. 20:15h

Košarkaši Mornara ostvarili su treću uzastopnu pobjedu u ABA ligi, prvi put ove sezone ušli u ozbiljniju seriju, kojom su odmah postali kandidati za plej-of.

Barani su na svom terenu savladali Cibonu 81:73, pa sada imaju skor 7-5, odnosno samo pobjedu manje od četvrtoplasiranog FMP-a.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, koje je završio Bilinovac trojkom uz sirenu za 44:41 za goste, Mornar je u nastavku serijom 20:2 stekao 13 poena prednosti (61:48).

Izgledalo je da ide ka laganom trijumfu, da bi se Zagrepčani vratili u igru, nakon što su od minus 13 došli na minus jedan (62:61).

U finišu je, ipak, domaćin zaustavio nalet rivala i relativno mirno priveo meč kraju.

Lens Heris, pojačanje iz Primorske, bio je najefikasniji na debiju sa 15 poena, 12 je upisao Džejkob Pulen (devet asistencija), po 11 Derek Nidam i Uroš Luković.

Ivan Novačić je bio najbolji u timu Cibone sa 23 poena.