Poraz Budućnost Volkana

Ažurirano: 09.10.2013. 19:58h

Košarkašice Budućnost Volkana poražene su od ekipe Radivoj Korać na startu Regionalne lige.

Podgoričanke su odigrale loše u prvom poluvremenu, posebno u prvoj četvrtini, pa su nakon 20 minuta imale zaostatak od 18 poena (39:21).

U nastavku su zaigrale daleko bolje i počele su da tope prednost domaćina.

Uspjele su u 36. minutu, poslije trojke Ane Radović, da izjednače (62:62), nakon čega se ušlo u neizvjesnu završnicu.

Međutim, Beograđanke su bile mirnije u finišu, a šut za produžetak promašila je Božica Mujović u samoj završnici.

Konačan rezultat postavila je iskusni centar Jelena Maksimović sa linije penala (77:73).

Radović je sa 22 poena (13-8 za dva) i 16 skokova bila najbolja u redovima Budućnost Volkana.

Hejla Lankster je dala 18, a Mujović 13.

U pobjedničkom timu istakla se Maksimović sa 21 košem (11-8 za dva) uz 10 uhvaćenih lopti.

Pratile su je Tamara Kapor (12) i Snežana Čolić (11).

U narednom kolu (17. oktobra), Budućnost Volkano će dočekati Čelik, a taj meč igra se od 19 sati.

Radivoj Korać - Budućnost Volkano 77:73 (16:7, 23:14, 16:28, 22:24)

Beograd - Dvorana: „Sport eko“. Gledalaca: 100. Sudije: Kunošić, Nožinović, Kasumović (Bosna i Hercegovina).

Radivoj Korać: Čolić 11 (2-2), Rodić 2, Topuzović 3 (4-3), Mandić 9, Maksimović 21 (6-5), Brajković 7 (2-1), Jovanović 7 (2-2), Spasojević, Stanković, Kapor 12 (3-2), Stančić 5 (4-3), Jeremić.

Budućnost Volkano: Deura 8, Radović 22 (4-3), Vučetić 2, Kuželj 1 (2-1), Mudreša, Mujović 13 (6-4), Bajić, Škerović 9, Mugoša, Lankster 18 (3-3), Vujačić, Živaljević.