Razlika u klasi: Crna Gora ubjedljiva u Minsku

Crna Gora ostvarila ubjedljivu pobjedu nad Bjelorusijom i praktično osigurala plasman u drugu fazu
92 pregleda 0 komentar(a)
Bjelorusija Crna Gora, Foto: Bbf.by
Ažurirano: 26.11.2017. 19:59h

Lagana pobjeda Crne Gore u Minsku - 91:67, prva u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Važna pobjeda, možda i odlučujuća za plasman u drugu fazu.

Tim Zvezdana Mitrovića od početka je kontrolisao meč, agresivnom odbranom potpuno poremetio zamisli domaćina, natjerao rivala na veliki broj grešaka, a velikim brojem ofanzivnih skokova ostvario dominaciju u reketu...

Prednost našeg tima rasla je iz minuta u minut, maksimalna je iznosila 30 razlike (82:52).

Nemanja Radović je bio najefikasniji sa 19 poena (osam skokova), Blagota Sekulić ostvario dabl-dabl, sa 11 poena i 10 skokova, 13 poena upisao je Džavonte Grin, 11 Nikola Ivanović, a deset Nemanja Vranješ...

Četvrta četvrtina

Mirno Crna Gora privodi meč kraju...

Najveća prednost Crne Gore 82:52, nakon tri bacanja Vranješa.

Trojka Pavlićevića i Crna Gora ide na plus 28 - 79:51.

5:0 serija Crne Gore na početku posljednjeg perioda - 49:74.

Bjelorusija je na kratko zaprijetila, smanjila razliku sa 27 na 16 poena, ali u posljednjih 10 minuta naš tim ulazi sa komfornih 69:49.

Treća četvrtina

Još više su prišli Bjelorusi - 49:65, ali su uslijedile dvije kontre za plus 20.

Domaćin je prišao na 17 razlike, ali je Mihailović u pravo vrijeme pogodio prvu trojku - 45:65.

Prekida seriju domaćina atraktivni Grin, zakucavanjem 39:60, pa Radović pogađa za 39:62.

Smanjili su domaći na 19 razlike, serijom 8:0.

Prva mini-serija Bjelorusije 6:0 - 37:58.

Trojka Nikole Ivanovića, ponovo 27 poena prednosti.

Dominacija Crne Gore u Minsku - 24 poena prednosti na poluvremenu.

Domaćin je na početku druge četvrtine prišao na minus šest (22:28), ali je onda krenula nezadrživa serija gostiju - u narednih šest i po minuta, naš tim je primio svega četiri poena, a postigao 25 i stekao maksimalnih 27 razlike (53:26).

Odlična odbrana tima Zvezdana Mitrovića natjerala je rivala na čak 15 izgubljenih lopti, odličan ofanzivni skok (čak 12), vrlo raznovrsna igra u napadu, u kome su ulogu imali svi igrači.

Najefikasniji Nemanja Radović sa 10, odličan Blagota Sekulić sa devet poena i sedam skokova, Džavonte Grin je ubacio osam.

Druga četvrtina

Minut i po do poluvremena, 27 poena prednosti za Crnu Goru.

Novi ofanzivni skok Sekulića - 22 razlike.

Nova maksimalna prednost - plus 20 (44:24), nakon kontre Šehovića.

Maksimalna prednost Crne Gore, nakon trojke Šehovića - 42:24. Serija našeg tima 14:2.

Grin je pogodio dva bacanja za novih plus 15 - 39:24.

Ponovo Nikola Ivanović 33:22, a onda Grin pogađa trojku iz ugla - 36:22.

Opet stabilna prednost Crne Gore, devet razlike, nakon poena Ivanovića.

Novi faul Ivanovića, iz koš Paljaščuka - smanjili su domaći na šest razlike - 20:26.

Sjajna akcije Bjelice i Đurišića - 26:16, ali nesportska lična Ivanovića na drugoj strani.

Osam poena prednosti na kraju prve četvrtine 24:16. Dobra igra u odbrani, visok presing na polovini rivala, i uz šest ofanzivnih skokova - na taj način je Crna Gora stekla solidnu zalihu.

Naš tim je serijom 10:0 - od 2:2 do 12:2, stekao prednost, koju je održavao do kraja prvog perioda, iako je Bjelorusija u drugom dijelu pokazala da nije naivna.

Prva četvrtina

Odličan Vranješ 12:22.

Amerikanac Vajns je opasan igrač, pokazao je to u akciji u kojoj je pogodio koš i izborio dodatno bacanje, koje nije iskoristio - 12:20.

Vodi Crna Gora 18:7.

Dobra igra u odbrani, visok presing na polovini rivala - to je stil igre Crne Gore u dosadašnjem toku meča.

Još jedna sjajna odbrana, zakucavanje Radovića, ali Meščarakov pogađa trojku.

Sjajno zakucavanje Grina - 10:2 za Crnu Goru.

Radović, pa Ivanović za tri - 2:8.

Kudravcov je pogodio iz ugla, a Mihailović promašio jedno od dva bacanja - 2:3.

Već tri ofanzivna skoka našeg tima, ali i tri promašaja.

Sekulić iz ofanzivnog skoka - 2:0 za Crnu Goru.

Startna petorka Crne Gore: Ivanović, Mihailović, Radović, Grin, Sekulić.

Sa sat i po kašnjenja, sve je spremno za početak meča u Palati sportova.

Posljednja informacija iz Minska - utakmica Bjelorusija - Crna Gora počeće u 19 časova.

Kako trenutno stvari stoje, utakmica neće početi još najmanje pola sata, jer se čeka da iz druge dvorane stigne novi koš.

Utakmica u Minsku neće početi na vrijeme zbog tehničkih problema. U pitanju su problemi sa koš-konstrukcijom.

Već u drugom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. godine, Crna Gora igra možda i ključnu utakmicu za plasman u drugu fazu.

Nakon poraza od Španije u Podgorici, izabranici Zvezdana Mitrovića gostuju Bjelorusiji, sa kojom će se, po svemu sudeći, boriti za treće mjesto u grupi A, koje vodi u drugi krug.

Bjelorusija je na startu poražena na gostovanju Sloveniji, a riječ je o selekciji, koja može da bude veoma neugodna, s obzirom na to da je uigrana i da većina igrača nastupa u istom timu, Cmokiju iz Minska.

U drugom meču grupe, Španija od 19 i 30 dočekuje Sloveniju.