Šampionke demonstrirale silu, +79 protiv Trešnjevke

"Plave" nijesu dozvolile nijedan poen igračicama Trešnjevke u drugoj četvrtini utakmice koju su dobile sa 95:16 (23:10, 28:0, 35:5, 9:1)
128 pregleda 1 komentar(a)
Nikolina Babić, Budućnost Bemax - Banovići, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 05.12.2018. 19:55h

Košarkašice Budućnost Bemaxa deklasirale su u 8. kolu regionalne WABA lige Trešnjevku. "Vučice" su slavile sa nestvarnih 79 koševa razlike!

Rezultat, naročito odnos po četvrtinama sve govori - gošće su bile bez poena u drugoj četvrtini a u psojeddnjoj su postigle jedan, 95:16 (23:10, 28:0, 35:5, 9:1). Budućnost je zadržala maksimalan učinak na svom parketu - sve tri pobjede, ali su kao aktuelne prvakinje podbacile na godtovanjima, na kojima su poražene u utakmicama sa Cervenom zvezdom i bugarskim Beroe i Monatana.

Podgorički tim do pobjede vodile su Nikolina Babić sa 17 i Anđelika Mitrašinović sa 16, dok su po 12 poena dodale Nikolina Džebo i Laurita Jurčiute.

U ekipi Trešnjevke, koja je i poslije šestog meča bez pobjede, po četiri poena ubacile su Josipa Pavić i Marta Savić.

Budućnost Bemax će u narednom kolu, 16. Decembra, biti gost Cinkarne Celje.

BUDUĆNOST BEMAX - TREŠNJEVKA 95:16 (23:10, 28:0, 35:5, 9:1)

Podgorica - Dvorana USCC. Gledalaca: 350. Sudije: Bajgorić (BiH), Hasić (BiH), Bambur (BiH).

Budućnost Bemax: Kapor 11 (1-0), Jakšić 8 (2-2), Babić 17, Džebo 12, Jurčiute 12, Lazarević 2, Bigović 11, Živković 4, Tatar 2, Mitrašinović 16 (1-0).

Trešnjevka: Ujević 2 (2-2), Bilić 3 (2-1), Pavić 4, Bilikova, Klark 3 (2-1), Savić 4 (2-2), Dobroslavić, Turkalj, Mul.