Ažurirano: 10.10.2015. 19:00h

Još jedno sjajno izdanje Sutjeske i još jedna pobjeda.

Poslije Olimpije, Nikšićani su savladali Metalac, ovog puta na svom terenu.

Samo u prvoj četvrtini gosti su držali rezultatski priključak.

Kako je vrijeme odmicalo, domaćin je povećavao prednost, koja je na kraju prvog poluvremena iznosila sedam poena (44:37).

Odlično su igrači Sutjeske otvorili drugio dio, brzo su stigli do dvocifrene prednost, a na kraju treće četvrtine stigli su do maksimalnih plus 13 (66:53).

Takon toga rutinski su čuvali prednost i mir pred gostovanje Partizanu u utorak u „Pioniru”.

Blistao je Radosav Spasojević sa 21 poenom, osam skokova, tri asistencije i dvije ukradene lopte.

Nemanja Vranješ je dodao 18, Dragan Kruščić 14 (10 u prvom poluvremenu), a Nikola Pavlićević 10.

Kod Metalca bolji od ostalih bili su centar Đorđe Majstorović (17, 5-5 za dva) i plej Stefan Pot (14).

Sutjeska - Metalac 84:73 (21:19, 23:18, 22:18, 18:18)

Nikšić - Dvorana: SC „Nikšić”. Gledalaca: 3.000. Sudije: Dožai, Krejić (Hrvatska), Jovanić (BiH).

Sutjeska: Pavlićević 10 (2-0), Đurović, Kruščić 14 (2-2), Ćalasan 2, Mugoša 1 (2-1), Albijanić 8, Spasojević 21 (2-2), Čvorović, Žižić 4 (2-2), Vranješ 18 (6-6), Šalić 6 (2-2).

Metalac: Malešević 4, Pot 14 (4-3), Čampara, Kutlešić, Janković 8, Majstorović 17 (9-7), Jevtović 5 (2-1), Jošilo 9 (4-2), Rakićević 5, Đukanović 6 (4-3), Babović, Gabrić 5.