Teodo pobijedio u Kumanovu

Teodo, Foto: Facebook
Ažurirano: 21.01.2015. 20:34h

Ono što su priželjkivali, košarkaši Teoda su ostvarili - savladali su u gostima Kumanovo i ostali u trci za plasman u drugi krug Balkanska lige.

Sada će ekipa Dragana Radovića o sudbini odlučivati u posljednjem kolu protiv Sutjeske pred svojim navijačima.

Domaći sastav je bolje počeo meč, u jednom trenutku druge četvrtine imao je i devet poena prednosti, ali je uslijedio sjajni finiš Tivćana, koji su serijom 14:4 na veliki odmor otišli sa minimalnom prednošću (45:44).

Na startu drugog poluvremena Teodo je uspio da se odlijepi na 52:44, ali se Kumanovo vratilo i izjednačilo.

Opet je, međutim, uslijedio period dobre igre gostiju, koji su u posljednju četvrtinu ušli sa vođstvom 71:62, da bi ga do kraja meča još povećali.

Blistao je Aleksandar Radulović sa 31 poenom, Aron Mičel je upisao 17, a Marko Mijović 16.

Kod makedonskog tima istakao se Uroš Luković sa dabl-dabl učinkom (22, 10 skokova).

Kumanovo - Teodo 76:93 (26:24, 18:21, 18:26, 14:22)

Kumanovo - Dvorana: “Kumanovo”. Gledalaca: 3000. Sudije: Manolov, Velikov (Bugarska), Faur (Rumunija).

Kumanovo: Kostoski 7, Luković 22, Avramović 21, Mandić 4, Đekić 2, Šterjov, Ninković, Manević, Osman, Filipović 6, Janeski 12, Mladenović 2.

Teodo: Šibalić 8, Vrbica 8, Mijović 16, Sarić, Lončar, Krivokapić, Subotić 2, Jocović 7, Džonson 4, Radulović 31, Mičel 17.