Teodo preokretom do pobjede u derbiju

Erste košarkaška liga logo, Foto: Arhiva "Vijesti"
Ažurirano: 04.02.2017. 21:55h

Derbi između učesnika Balkanske lige pripao je gostima – Teodo je slavio u Nikšiću protiv Sutjeske sa 84:79, i 12. pobjedom ekipa Miodraga Kadije se učvrstila na čelu tabele. Sutjeska je, sa druge strane, propustila priliku da se pobjedom izjednači na tabeli sa Tivćanima.

Domaćinu je pripalo prvo poluvrijeme, koje je riješio u svoju korist sa pet razlike, ali je krajem druge četvrtine ostao bez centra Marka Đurkovića zbog povrede (prve informacije govore o pokidanoj Ahilovoj tetivi). To se odmah nije odrazilo na „plave“ jer su Nikšićani serijom 11:0 stekli 16 poena razlike.

Teodo se, međutim, nije predavao, serijom 12:0 smanjio je na 54:50, a onda je preokrenuo rezultat u posljednjoj dionici, u kojoj je od 71:72 došao do vođstva od 79:72, kada je prelomio meč...

Najefikasniji igrač susreta je mladi Miloš Popović sa 22 kosa, a dvocifren učinak kod gostiju imali su i Miloš Đurišić (17 poena, sedam skokova), Kusovac i Stanojević (po 12) i Bakić 10. U redovima Sutjske najefikasniji je Dževon Džejms sa 19 poena (imao je i osam skokova), Đoko Šalić je dodao 17.

Pobjedu u gostima upisao je i Danilovgrad, predvođen Emirom Hadžibegovićem (27 poena i 16 skokova), dok je kod kuće slavio jedino Lovćen, kod koga je najbolji bio Miloš Latković sa 25 poena, devet asistencija i sedam skokova.