Marko Todorović je za 13 i po minuta upisao po dva koša i uhvaćene lopte
70 pregleda 0 komentar(a)
Aleksej Šved, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 30.11.2017. 21:45h

Valensija bez Bojana Dubljevića ne može da se suprotstavi najjačim ekipama Evrope.

Šampion Španije je doživio šesti uzastopni poraz u Evroligi, ovog puta pred svojim navijačima od Olimpijakosa (64:72).

Kod domaćih je na visini zadatka bio samo Erik Grin sa 26 poena, što je velika iz Pireja iskoristio i timskom igrom (najefikasniji Kostas Papanikolau sa 13 koševa) stigao do trijumfa.

Koliko je povrijeđeni Dubljević falio, najbolje pokazuju brojke - Olimpijakos je imao 39 skokova, od čega čak 17 ofanzivnih, pet manje nego Valensija ukupno.

Poslije tri poraza u Evroligi, Himki je nastavio tamo gdje je stao u 6. kolu, kada je upisao petu pobjedu.

Ruski tim je pred svojim navijačima savladao Brose baskets sa 82:73 i ostao u gornjem dijelu tabele.

Aleksej Šved je sa 26 poena i po pet skokova i asistencija bio najbolji u pobjedničkoj ekipi, a Marko Todorović je za 13 i po minuta upisao po dva koša i uhvaćene lopte. Kod gostiju je odskočio Riki Hikmen (21).

Anadolu Efes je upisao treću pobjedu i tako ostavio Crvenu zvezdu usamljenu na začelju.

"Pivari" su u uzbudljivom finišu savladali Armani sa 73:68, a blistao je srpski centar Vladimir Štimac sa 19 pogodaka i 10 skokova. Kod "manekena" su odskočili njegov zemljak Vladimir Micov i Džordan Tiodor (po 15).

Aktueni šampion Evrope Fenerbahče je odigrao lošu prvu četvrtinu, imao minus 10 u Vitoriji, ali je naredne dvije dobio sa 51:26 i osigurao pobjedu nad Baskonijom (83:69).