Vulkan proradio u Zenici

53 pregleda 5 komentar(a)
ŽKK Budućnost, Foto: Mzrkl.org
Ažurirano: 19.12.2013. 23:22h

Četvrtfinale je sada nadohvat ruke - košarkašice Budućnost Volkana su u Zenici savladale Čelik sa 74:68, upisale prvu pobjedu u gostima i napravile krupan korak ka jednoj od prve četiri pozicije u grupi B Regionalne lige za košarkašice.

Nakon izjednačenog starta, crnogorski šampion je serijom 12:0 poveo 20:9 u 7. minutu. Rekordnih plus 17 je bilo nekoliko puta u finišu prvog i početkom drugog poluvremena, da bi domaćin prišao na 55:53 u 32. minutu. Tim iz Zenice je u još nekoliko navrata imao minus dva, ali su Podgoričanke bile spretnije u završnici.

Milica Deura je upisala 19 poena, Hejli Lankster je dodala 15, Ana Radović 13, a Ana Baletić 10. Na drugoj strani, dvocifrena je bila crnogorska reprezentativka Jasmina Bigović (13).

Čelik - Budućnost Volkano 68:74 (13:24, 12:18, 23:13, 20:19)

Zenica - Gradska arena. Gledalaca: 2500. Sudije: Jevtović, Nikolić i Mrđa (Srbija).

Čelik: Halimić, Džinić 6, Gagić 18, Bigović 13, Kovačević, Kalušić 14, M. Rahmanović 2, Pašić, I. Rahmanović 8, Ćorović, Iriškić 7, Habib.

Budućnost Volkano: Deura 19, Radović 13, Vučetić, Baletić 10, Kuželj, Mudreša, Mujović 4, Poček 9, Mugoša, Lankster 15, Vujačić 2, Tejlor 2.