Zeta 2011 srušila Mornar, u finalu sa Budućnost Volijem

2 komentar(a)
Mornar - Zeta 2011, Foto: Košarkaški savez Crne Gore
Ažurirano: 20.02.2015. 21:30h

U finalu Kupa Crne Gore u košarci sjutra od 19 sati u Baru će igrati branilac trofeja Budućnost Voli i Zeta 2011. U drugom polufinalnom duelu u SC "Topolica" Zeta 2011 je u uzbudljivoj završnici savladala domaći Mornar sa 69:67.

Koš odluke na 6,4 sekunde prije kraja postigao je Balša Radunović, a košarkaši Mornara nijesu pogodili posljednji napad za produžetak.

Iako su se Barani nadali finalu na domaćem parketu, Zeta 2011 je tim koji će na megdan prvom favoritu za osvajanje trofeja. Ovakvom epilogu „kumovala“ je loša igra domaćih u prvom poluvremenu, ali i raspoloženi rival koji je u prvih dvadeset minuta imao fantastičan šut za tri poena od 86 posto (6 od 7), naspram izabranika Đorđija Pavićevića koji su od trinaest šuteva za tri poena samo dva puta bili precizni.

Fantastični tandem Radunović- Mugoša je predvodio goste, a ova dva igrača su postigla čak 29 poena za dva perioda igre. Radunović 16, a bivši košarkaš Budućnost Volija Mugoša 13 poena.

U drugom je viđena potpuno drugačija slika na parketu „ Topolice“. Domaći su zaigrali znatno bolje, serijom od čak 12-0 ( trojkama Koraća i Milovića) potpuno su se vratili u meč u finišu trećeg perioda( bilo je 55:53).

Poravnanje je Mornaru donio Miloš Latković na 5 minuta prije kraja ( bilo je 60:60). Baranima je nakon toga dosuđena nesportska lična , a Radunović je zaigrao kao i u prvom poluvremenu (pogodio za tri na dva minuta do kraja), i vratio prednost svom timu 67:60.

Korać je sa šest vezanih poena vratio domaćima nadu na 27 sekundi prije kraja ( 67:66). Potom je imao i priliku da Mornaru donese vođstvo, ali je pogodio samo jedno slobodno bacanje ( 67:67).

Plasman u istorijsko finale ekipi Zete je donio briljantni Radunović na svega 6 sekundi do kraja. Mornar je nakon tajm auta pokušao preko Koraća da stigne do produžetka, ali najbolji igrač domaćih nije bio precizan.

„Ogroman uspjeh za nas. Odlično smo otvorili meč i kontrolisali stanje na terenu u prvom poluvremenu. Došlo je do neshvatljivog pada u nastavku, koji je domaćin iskoristio da se vrati u meč. Mislim da smo zasluženo slavili, jer smo bili koncentrisani onda kada je to bilo najpotrebnije. Zna se ko je favorit u finalu, ali se nećemo predati“, rekao je trener Zete Kosto Milonjić.

Budućnost je ranije bila ubjedljiva u prvom polufinalu protiv tivatskog Teoda, 75:54.

Mornar - Zeta 2011 67:69 (13:21, 18:28, 21:9, 15:11)

Bar - Sportska dvorana “Topolica”. Gledalaca:oko 700. Sudije: Šundić (Podgorica), Kaluđerović (Nikšić), Savović (Podgorica).

Mornar: Damjanović, Jelenić 12, Milović 9, M. Latković 4, Vujošević 8, Milan Latković 2, Milošević 4, Vilson, Popović, Mandić, Koleman 10, Korać 18.

Zeta: Agramović 3,M. Raičević 3,F. Raičević, Bogojević 10, Otašević, Milićević, Mugoša 15, Radunović 25, Tusek 5, Kovačević, Sjekloća 7, Ivanović 1.