Sa meča Crna Gora - Holandija, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.01.2022. 20:18h
Završeno
16:59h

Crnogorski rukometaši poraženi su u jedinom meču na Evropskom šampionatu u kome su bili makar blagi favoriti - Holandija je zaustavila "lavove" nakon serije od tri pobjede i slavila 34:30.

Crna Gora je počela sjajno, povela 10:6, uz odbrane Simića, a golove Branka Vujovića i Čepića.

Tada je na gol stao Tajs van Leuven, koji je sinoć stigao u Budimpeštu, kao iznuđeno rješenje zbog epidemije u nacionalnom timu, a do kraja meča činio čuda i upisao 14 odbrana.

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore

U napadu je blistao Luk Stajns, as PSŽ-a, koji je bio prebrz i predobar za crnogorsku defanzivu.

"Lavovi" su, s druge strane, izgubili napadački ritam, izgubili su se u agresivnoj odbrani rivala 3-2-1, promašivali zicere i gubili lopte, a primili čak četiri gola na praznu mrežu.

Izmjena: 20:18h
16:59h

34:29, Benganem sa crte.

16:58h

Opet Stajns, nezadrživ je - 33:29.

16:55h

Opet Stajns, mnogo je brz za našu odbranu, a Branko Vujović je smanjio na 32:29.

16:53h

Filip Vujović je odigrao presing na Stajnsa, ali prošla je akcija Smitsa i Bajensa - 31:27. Božović je pogodio na asistenciju Branka Vujovića, 31:28.

16:52h

Neobičan napad iz ničega je završio Vuk Lazović - 30:27, šest i po minuta prije kraja.

16:50h

Filip Vujović je pogodio sa krila - 30:26.

16:50h

Stajns je nezadrživ, 30:25 za Holandiju.

16:49h

Crna Gora sa sedam igrača u napadu, 52. minut je, a Holandija vodi 29:25.

16:47h

29:25, sjajna akcija Stajnsa i Šagena...

Izmjena: 17:06h
16:46h

Stajns je motor Holandije, probio je odbranu i opet je minus tri - 28:25.

16:44h

25:27, Miloš Vujović je oteo loptu i konačno savladao Van Leuvena.

Izmjena: 19:48h
16:41h

Još jedan zicer nije iskorišten, opet je Van Leuven bio sjajan, zaustavio je Branka Vujovića.

16:40h

Holandija na plus tri - 27:24, Adams sa gola na gol - i opet u praznu mrežu.

16:40h

Branko Vujović malo na "silu" - 24:25, a onda i treći gol na praznu mrežu - 24:26.

16:38h

Falke je pogodio u ranoj fazi napada, 23:25.

16:37h

Čepić je imao šut za izjednačenje, Van Leuven odbranio, a Božović dobio dva minuta.

16:35h

Falke iz teškog ugla, 22:24, iskusno na drugoj strani Stevan Vujović - 23:24.

16:34h

Gol Stevana Vujovića. I njegov debi na šampionatu - 22:23.

16:34h

Smits je sada prevario Matovića sa sedam metara, koje je izborio prodorni Stajns - 21:23.