Budvanska rivijera i Ulcinj slavili kod kuće

Iako je u 53. minutu gubila četiri gola razlike (22:26), Budvanska rivijera je na kraju uspjela da dođe do minimalne pobjede protiv Mojkovca sa 28:27.
1 komentar(a)
Ažurirano: 16.11.2013. 21:59h

Budvanska rivijera i Ulcinj upisali su pobjede kod kuće protiv Mojkovca, odnosno Sutjeske u mečevima 2. kola Prve muške lige.

Budvani su upisali i drugu pobjedu, a Mojkovac drugi poraz.

Pobjedonosni gol za Budvane postigao je najbolji pojedinac meča Miloš Vujović, iz sedmerca, 30-ak sekundi prije kraja. Iako su imali posljednji napad, a posljednjih 15-sekundi i igrača više zbog direktnog crvenog kartona Andrije Krivokapića, Mojkovčani nijesu uspjeli da izjednače, a posljednji šut, iz povoljne pozicije, promašio je Marko Tomović.

Rivijera je u prvom poluvremenu vodila i pet razlike (7:2, 11. minut), ali su Mojkovčani već nakon 10-tak minuta drugog poluvremena preokrenuli i vodili do finiša meča, ali posljednji put u 56. minutu (27:26)…

Kao i u prošloj sezoni, Goran Anđelić je donio pobjedu Ulcinju protiv Sutjeske - bivši golman Rudara i Budućnosti je „spustio rampu” Nikšićanima, odbranio čak četiri sedmerca i bio najzaslužniji za trijumf tima iz najjužnije crnogorske opštine u prvom meču u sezoni.

U duelu timova kojima je naknadno dozvoljeno da se takmiče u Prvoj ligi, domaće su predvodili Vasiljević i Krivokapić sa po pet golova, a jedan više je na suprotnoj strani dao Đođić.

Sjutra se sastaju Danilovgrad i Boka (18). U ovom kolu slobodan je Lovćen.

Budvanska rivijera – Mojkovac 28:27 (13:11)

Budva – Mediteranski sportski centar. Gledalaca: 500. Sudije: Mitrović (Podgorica) i Vešović (Berane). Sedmerci: Budvanska rivijera 5 (5), Mojkovac 3 (3). Isključenja: Budvanska rivijera 10, Mojkovac 8 minuta. Crveni karton: Krivokapić (Budvanska rivijera) u 60. minutu.

Budvanska rivijera: Šljukić, Pešić, S. Vuković, I. Vujović, Prodanić, Latković 7, Lakić 4, Bubanja 2, Krivokapić 1, M. Vujović 14, Glendža, N. Vuković.

Mojkovac: Zejak, Rondović, Brajković, Rakočević 5, Tomović 6, Barac, Sošić 1, D. Žurić 3, Filipović, Mišnić 3, I. Žurić, Savić 6, Kruščić 3.

Ulcinj - Sutjeska 25:18 (12:10)

Ulcinj - Dvorana „Maršal Tito”. Gledalaca: 200. Sudije: Vujačić, Kaluđerović (Cetinje). Sedmerci: Ulcinj 3 (3), Sutjeska 6 (2). Isključenja: Ulcinj 8, Sutjeska 8 minuta.

Ulcinj: Knežević, Anđelić, Bulatović, Bujić, Simić 1, Damjanović 3, Stanković 4, Marković 3, Vasiljević 5, Krivokapić 5, Vukčević, Babović 4.

Sutjeska: Đurđevac, Vujović 1, Radović 5, Blečić 2, Marković, Goranović, Jovanović 3, Kekić, Janković 1, Đođić 6, Zmajević, Nenezić.