Gol vrijedan titule je dala Aleksandra Lakrabe 23 sekunde prije kraja
60 pregleda 0 komentar(a)
Rukometašice Norveške Rukometašice Francuske, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 17.12.2017. 18:11h

Senzacija u finalu 23. Svjetskog prvenstva - nove šampionke planete su rukometašice Francuske!

Tim Olivijea Krumbholca je šokirao apsolutnog favorita Norvešku i slavio sa 23:21 (11:10).

Gol vrijedan titule je dala Aleksandra Lakrabe 23 sekunde prije kraja.

Francuska je dala prva dva gola, ali je Norveška preokrenula na 7:4 i imala sedmerac preko Nore Merk.

Amandin Lejno joj je zaustavila šut i to kao da je bio prelomni trenutak, jer su Krumbholcove izabranice preokrenule na 8:7.

Skandinavke su u nastavku dva puta stigle do minimalne prednosti, posljednji put golom Hajdi Loke u 54. minutu za 20:19, ali je presudila duža klupa novog prvaka svijeta.

I klasa bekova Francuske, prije svih najbolje igračice svijeta 2009. Alison Pino, koja je postigla dva gola za 21:20 u 56. minutu i 22:20 na dva minuta do kraja.

Zanimljivo, Krumbholc je iskoristio svih 16 igračica, a najbolje su bile Pino i Manon Uet sa po četiri gola i Lejno sa osam odbrana i dva sedmerca.

Norvežanke su predvodile Veronika Kristijansen i Nora Merk sa po sedam golova, a podbacile su golmanke, koje su odbranile ukupno svega četiri šuta (tri Katrine Lunde i jedan Kari-Alvik Grimsbo).