Lovćen poražen i od Vojvodine

Izabranici Kasima Kamenice izgubili su večeras u Novom Sadu od Vojvodine, prvaka Srbije, 30:23 (17:12), u utakmici 6. kola ovog regionalnog takmičenja
86 pregleda 0 komentar(a)
Stefan Čizmović, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 08.10.2013. 19:28h

Nastavlja se serija poraza Lovćena u gostima – izabranici Kasima Kamenice su poraženi ubjedljivo i od Vojvodine, prvaka Srbije.

Računajući i mečeve na evropskoj sceni sa Makabijem, te duel sa Metalurgom koji su kao „domaćini“ odigrali u Podgorici, Cetinjani su doživjeli šesti uzastopni poraz, četvrti u regionalnom takmičenju. Lovćen je do sada, na startu SEHA lige, savladao jedino Borac u gostima...

Crnogorski šampion je u Novom Sadu poveo 1:0 i 3:2, a onda je „nestao“ sa terena. Serijom 7:0, Vojvodina je u 14. minutu povela 9:3 i tu je nagovijestila konačan epilog, koji se već mogao naslutiti u 22. minutu, kada je domaćin vodio 14:5.

Lovćen je do odmora smanjio zaostatak na pet golova, a Stefan Čizmović, najbolji u redovima gostiju (šutirao je pet do pet), je početkom nastavka smanjio na 17:13, ali to je bio maksimum od Lovćena u ovom meču.

Vojvodina je za nepuna dva minuta vratila prednost na „plus sedam“ (20:13), i do kraja je konstantno vodila između šest i osam golova...

Lovćen u narednom kolu takođe igra u gostima, 16. oktobra u Skoplju sa Vardarom.

Vojvodina – Lovćena 30:23 (17:12)

Novi Sad - „Slana bara“. Gledalaca: 400. Sudije: Gubica i Milošević (Hrvatska). Sedmerci: Vojvodina 6(5), Lovćen 4 (2). Isključenja: Vojvodina 10, Lovćen 8 minuta.

Vojvodina: Arsenić (tri odbrane i sedmerac), Kocić (osam odbrana i sedmerac), Radišić, Popov, Elezović 9 (4), Barišić, Mirković 1, Pušica 3, Pilipović 5, Todorović 2, Nikolić 2, Marjanac, Šipka, Stanković 2, Holpert 2, Ćurković 4.

Lovćen: Abramović (sedam odbrana), Cicmil, Borilović (dvije odbrane), Vukićević 4 (1), Popović 2, I. Radović 1, Kulenović 1, Peruničić, Drašković 3, M. Radović 3 (1), Kaluđerović 2, Nikolić 2, Čizmović 5, Ačruk, Lasica, Lipovina.