Makedonija u suzama, Vardar ostao bez fajnl-fora

Rukometaši Vardara ostali su bez plasmana na F4 EHF Lige šampiona u posljednjim sekundama poslije gola Andersa Egerta, koji je savladao Milića sa sedam metara za konačnih 27:25
67 pregleda 0 komentar(a)
Flensburg, Foto: Ehfcl.com
Ažurirano: 26.04.2014. 22:23h

Rukometaši Vardara ostali su bez plasmana na F4 EHF Lige šampiona u posljednjim sekundama poslije gola Andersa Egerta, koji je savladao Strahinju Milića sa sedam metara za konačnih 27:25 (10:15) i dovoljnih -2.

Njemcima, koji su u prvom meču slavili sa 24:22. Presudio je broj golova u gostima.

Vodio je Flensburg u 36. minutu 18:12, djelovalo je sve izgubljeno, ali su Skopljanci nevjerovatnom serijom 12:2 napravili preokret i došli nadomak plasmana u Keln.

Na sedam minuta i 45 sekundi prije kraja, Dušebajev je svojim trećim golom doneo velikih +4 – 24:20. Imali su igrači makedonskog šampiona i šansu za +5, ali je isti odnos ostao sve do minut i po prije kraja (27:23).

Tada Mihail Čipurin biva isključen na dva minuta (27:23), što će se ispostaviti i kao jedan od ključnih momenata meča u hali “Boris Trajkovski”. Poslije samo deset sekundi, brojčanu nadmoćnost koristi Glandorf koji budi nadu da bi Flensburg mogao do željenog poraza od dva razlike.

Raul Gonzales poziva svoje momke na tajm aut 50 sekundi do kraja. I sa igračem manje u polju, Dobrivoje Marković dolazi u poziciju da šutne 30 sekundi prije kraja, ali je na pravom mjestu bio Rasmusen.

Ljubomir Vranješ traži minut odmora za dogovor, „puca“ na desnoj strani za sedmerac, a Anders Egert vara Milića sa linije sedam metara pet sekundi prije kraja. Za konačnih 27:25 i veliko slavlje…

Prošli Barselona i Vesprem

I Barselona je prošla zahvaljujući većem broju golova u gostima - nakon poraza u Njemačkoj (38:31), Katalonci su u revanšu, pred svojim navijačima, slavili 31:24 (15:11), i plasirali se na F4 u Kelnu.

Na fajnl-foru je i mađarski Vesprem, sa dvije pobjede protiv PSŽ-a. Nakon trijumfa u Parizu sa 26:24, Vesprem je u revanšu bio ubjedljiviji sa 31:26 (12:12).

Crnogorski reprezentativac Fahrudin Melić nije se upisao u strijelce za gostujući tim.