Svjetski šampion otpisao evropskog

Francuska na startu glavne faze savladala Španiju 33:30. Lake pobjede Danske, Švedske i Njemačke
2618 pregleda 0 komentar(a)
Nikola Karabatić na utakmici sa Španijom, Foto: ANNEGRET HILSE

Povratak Nikole Karabatića nakon tri mjeseca pauze je bio injekcija samopouzdanja koja je bila potrebna rukometašima Francuske - na startu glavne faze 26. Svjetskog prvenstva, aktuelni šampion je slavio 33:30 i praktično otpisao evropskog prvaka Španiju iz borbe za polufinale.

Najbolji rukometaš današnjice je operisao čukalj na lijevoj nozi sredinom oktobra i trebalo je da bude van terena do polovine februara, ali je sam tražio da se vrati i pomogne „ekspertima” da odbrane krunu.

U svom drugom nastupu na šampionatu u Danskoj i Njemačkoj je igrao 30 minuta, dao gol i dvije asistencije, ali ključna je, ipak, bila uloga rukometaša kojeg je nakon grupne faze u tim ubacio Didije Denar, Melvina Ričardsona.

Sin jednog od najboljih rukometaša svih vremena, Džeksona Ričardsona, priliku je dobio sredinom drugog poluvremena i dao četiri od pet sljedećih golova Francuske za plus pet (29:24) na 10 minuta do kraja.

Uz to, 21-godišnji srednji bek je imao i tri asistencije i ukradenu loptu. Španci su zaprijetili, na dva minuta do kraja mogli da smanje na 32:31, ali je Siril Dumulan odbranio šut Aitoru Arinou.

Najefikasniji je bio Lidovik Fabregas sa šest golova, a „crvenu furiju” je predvodio Feran Sole sa 11 pogodaka.

Švedska i Danska su napravile veliki korak ka polufinalu, jer su rutinski slavile na otvaranju grupe 2 u Herningu.

Selekcija „tri krune” je bila ubjedljiva protiv Tunisa (35:23), a zanimljivo je da su i Andreas Nilson i Niklas Ekberg šutirali sedam od sedam. Odličan je bio i golman Mikael Apelgren sa 15 odbrana.

Jedan od domaćina šampionata, Danska, rutinski je izašla na kraj sa Mađarskom (25:22), uz sedam pogodaka Mikela Hansena.