Treća radost za Rakčevića, porazi Melića, Ševaljevića i Mijatovića

Ekipa Lina Červara je upisala i treću pobjedu u grupi C, savladavši u gostima danski Silkeborg 26:23 (11:14)
Ažurirano: 14.10.2012. 22:24h

Metalurg nastavlja da hara u Ligi šampiona – ekipa Lina Červara je upisala i treću pobjedu u grupi C, savladavši u gostima danski Silkeborg 26:23 (11:14).

Mojsovski je predvodio Skopljance sa sedam golova, Gjorgijevski i Vugrinec su dodali po pet, ali je najzaslužini za pobjedu Mojkovčanin, golman Srbije, Darko Stanić sa 22 odbrane (rekord sezone). Pivot crnogorske reprezentacije Mladen Rakčević prvi put u grupi nije uspio da se upiše u listu strijelaca, ali je obavio lavovski dio posla u odbrani.

U istoj grupi poraz je doživjelo Gorenje u kojem nastupa crnogorski reprezentativac Fahrudin Melić. Slovenci su poraženi u Poljskoj od Vive Kielcea 30:24, i pored sjajnepartije Melića, koji je sa devet golova bio najefikasniji igrač meča. Na drugoj strani Jurecki je postigao osam.

Vasko Ševaljević i Rade Mijatović su sa svojim Dinamo Minskom propustili veliku priliku da se raduju u Barseloni – vodili su Bjelorusi punih 53 minuta, sredinom drugog poluvremena i sa šest golova razlike (20:14), ali je na kraju Barselona srećno došla do oba boda, zahvaljujući golu Garsije u posljednjim sekundama, kao i golmanu Šariću, koji napad prije toga odbranio posljednji šut gostiju.

Sarmijento sa jedne, te Ostruško sa druge strane sa po pet golova bili su najefikasniji u svojim ekipama. Ševaljević je postigao tri gola za Dinamo.

Ovaj meč su, inače, sudili crnogorski internacionalci Miloš Ražnatović i Ivan Pavićević.

Prvu pobjedu u Ligi šampiona upisao je Partizan, koji je u Nišu savladao španski Ademar Leon 33:31.