Treća sreća, crnogorski kadeti prvi put zlatni

“Crveni” su titulu na Prvenstvu Mediterana osvojili sa skorom od sedam pobjeda i jednog remija
54 pregleda 3 komentar(a)
Ažurirano: 16.02.2013. 18:47h

Prvi put u istoriji, muška kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore osvojila je zlatnu medalju na Prvenstvu Mediterana – izabranici Milana Radovića su danas u finalu šampionata u tunižanskim gradovima Nabulu i Hamametu bili bolji od vršnjaka iz Grčke 32:28 (10:8, 7:8, 15:12).

Crna Gora je, tako, iz trećeg pokušaja osvojila prvo mjesto, nakon što je poražena u finalima 2007. na Kipru i u Portugalu 2011. godine od Španije, odnosno Hrvatske.

Grčka je vodila samo u prvoj trećini (igrane su tri po 20 minuta), u tri navrata sa po gol razlike, posljednji put 6:5. Serijom 3:0, Crna Gora je povela 8:6, i na kraju prve trećine vodila 10:8.

Grci su nakon druge trećine smanjili zaostatak na gol, bili su u igri do 26:25 na osam minuta prije kraja, a onda su naši kadeti, serijom 3:0, poveli 29:25, i pet minuta prije kraja prelomili meč.

Najveću prednost, Crna Gora imala je minut prije kraja kada je vodila 32:27…

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Filip Krivokapić sa devet golova, Miodrag Stanojević je dodao sedam, Miloš Ojdanić šest, Luka Lakićević i Luka Vujović po tri, Jovo Damjanović dva, te Nikola Beloica i Filip Vujović po jedan. Golman Jakov Marković je upisao osam odbrana.

Savas je sa devet golova bio najbolji u grčkom timu.

Osim pomenutih strijelaca, titulu su osvojili još Vladimir Burić, Stefan Jauković, Jovan Gačević, Marko Milić i Stefan Barać.

Krivokapić je izabran za najboljeg srednjeg beka šampionata, dok je Damjanović najbolji pivot.

Crna Gora je od Grčke, koja je prvi put igrala u finalu prvenstava Mediterana, bila bolja i u grupi (20:19).

“Crveni” su titulu osvojili sa skorom od sedam pobjeda i jednog remija. Osim Grčke, dva puta su savladali i Katar (28:26, 25:24), a po jednom Kosovo (21:14), Italiju (20:14) i Libiju (25:15).Bronzu je osvojio Tunis, koji je u meču za treće mjesto savladao Katar 28:27 (11:7, 7:10, 10:10).

U duelu za peto mjesto, Italija je bila bolja od Kosova 22:16 (7:3, 4:4, 11:9).