Novak Đoković išao težim putem protiv sjajnog Cicipasa do velikog finala

Đoković je u bio bolji od Stefanosa Cicipasa, 3:2 - 6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1

27189 pregleda 59 reakcija 16 komentar(a)

Veliko finale Rolan Garosa je zakazano - Novak Đoković i Rafael Nadal u nedjelju će se boriti za pehar francuskog Grend slema.

Nakon što je Nadal pobijedio Dijega Švarcmana, Đoković je u bio bolji od Stefanosa Cicipasa, 3:2 - 6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1.

Fantastičan meč odigrala su dva asa, pun preokreta, velikih šansi, brejk-lopti i sjajnih poena u najvažnijim momentima.

Đoković je mogao da riješi sve još u trećem setu, imao je meč loptu, da bi tek sat i 45 minuta kasnije to uradio i proslavio ulazak u peto finale na pariškoj šljaci.

Prvi igrač svijeta je od početka bio u sjajnom ritmu, motivisan za igru, samouvjeren i psihički potpuno namješten.

To se najbolje vidjelo u teškim situacijama - od prvih deset brejk šansi, Cicipas nije iskoristio nijednu.

Takođe, čak dva puta je prvi igrač svijeta uzimao servis grčkom teniseru u situacijama kada je Cicipas imao 40:0.

Đoković je na dominantan način došao do 2:0, a problemi su, neočekivano, nastali u finišu trećeg seta.

Đoković je servirao za pobjedu kod 5:4, imao je i meč loptu, ali je Cicipas konačno realizovao šanse koje je stvarao - prvi put je oduzeo servis protivniku, iz 11. pokušaja.

To je bio uvod u preokret. Uslijedio je još jedan brejk za povratak u igru (7:5), pa još jedan, treći u nizu, za 2:0 u četvrtom setu.

Đoković se pokrenuo nakon pola sata, ali se i situacija okrenula.

Cicipas je postao miran i stabilan, pa je sada on bio taj koji je u trenucima odluke bio najbolji - u svakom gemu četvrtog seta, Đoković je imao brejk loptu, ali je iskoristio samo jednu jednu od 11. Cicipas je branio servis sjajnim udarcima koji su često čistili linije, asovima...

Grk je, s druge strane, bio produktivan - iskoristio je dvije od dvije i uveo meč u peti set.

U setu odluke više nije bilo spasa za Cicipasa. Sve ono što nije koristio ranije, Đoković je uspio kada se zaista odlučivalo - napravio je ćak tri brejka i slavio 6:1.

Đoković će peti put igrati za trofej Rolan Garosa, pokušaće da ga osvoji drugi put.