Crnogorska teniserka će se sastati sa Igom Sfjontek koja je u seriji od 30 trijumfa

7343 pregleda 9 komentar(a)
Ažurirano: 26.05.2022. 18:18h

Danku Kovinić u 3. kolu Rolan Garosa čeka najteži mogući zadatak.

Sastaće se sa Igom Sfjontek, teniserkom koja u 2022. nema poraz i koja je u seriji od 30 pobjeda zaredom, koja dominira na svim podlogama...

Posljednji trijumf u nizu je bio stvar rutine za Poljakinju - poigravala se sa Amerikankom Alison Risk i slavila u dva seta.

Sfjontek je slavila 6:0, 6:2, a posebno je impresivna bila u prvom setu koji je riješila za samo 21 minut.

U njemu je osvojila 24 poena i izgubila ukupno sedam, uz četiri neiznuđene greške.

Risk je prvi gem na meču osvojila kada je smanjila na 3:1 u drugom setu.

A drugo kolo je bilo krajnji domet za Simonu Halep.

Šampionka Rolan Garosa iz 2018. je poražena od Kineskinje Kinven Ženg 2:1 - 6:2, 2:6, 1:6.

Ulogu favorita je opravdala Arina Sabalenka pobjedom protiv Amerikanke Medison Brengl - dozvolila joj je četiri gema (6:1, 6:3).