Novak je došao do 42. titule u karijeri, a 17. na Mastersima. Uzgred, smanjio je zaostatak za Rafaelom Nadalom za 1.550 poena, pa će Španac na ATP listi imati 2.275 bodova više
51 pregleda 0 komentar(a)
Novak Đoković, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 16.03.2014. 23:51h

Osvajač Mastersa u Indijen Velsu je Novak Đoković, koji je u uzbudljivom finalu savladao Rodžera Federera sa 3:6, 6:3, 7:6 (7:3).

Maestro iz Bazela je mnogo bolje počeo 33. međusobni obračun dvojice velikana i dobio prvi set.

Srpskom teniseru ništa nije išlo od ruke, ali nije paničio. Čekao je šansu i dočekao je pri vođstvu 4:3 u 2. setu, kada se fenomenalno odbranio i onda sačekao grešku rivala za brejk i izjednačenje na 1:1.

Đoković je u 3. dijelu igre uzeo brejk za 2:1 i servirao za pobjedu na 5:4, ali je Fedeks zaograo spektakularno i preokrenuo na 6:5.

Nole se, ipak, bolje snašao i u taj-brejku došao do 42. titule u karijeri, a 17. na Mastersima.

Uzgred, smanjio je zaostatak za Rafaelom Nadalom za 1.550 poena, pa će Španac na današnjoj ATP listi imati 2.230 bodova više...