Đoković protiv Belučija upisao 250. pobjedu na Mastersima, sljedeći je Sok, Nadal siguran

Ivo Karlović eliminisao Miloša Raonića
Novak Đoković, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 12.08.2015. 21:24h

Uspješan start Novaka Đokovića na Rodžers kupu u Montrealu - najbolji igrač svijeta je u 2. kolu savladao Tomaza Belučija sa 6:3, 7:6 (7-4).

Bio je ovo njih četvrti međusobni duel i četvrti trijumf za srpskog asa, kome je ovo bila 250. pobjeda na Masters turnirima.

Đoković nije blistao na premijeri u Kanadi, upisao je 31 neiznuđenu grešku, uz 27 direktnih poena, dok je taj odnos kod Brazilca bio 14-28.

Treba, ipak, imati na umu da je ovo za njega bio prvi meč poslije tačno 30 dana i osvajanja Vimbldona.

"Meč je bio zanimljiv, a mogao je da ode u drugom pravcu, posebno u drugom setu. I Tomaz je imao šansi da dobije, a mislim da je bilo fer da se oba seta riješe u taj-brejku. Pošto nisam igrao mjesec dana, potrebno je vrijeme da uđem u ritam. Nadam se da ću već u narednom duelu biti na svom nivou", rekao je Đoković, koji brani svega 90 bodova, jer je prošle godine eliminisan u trećem kolu.

Meč je trajao sat i 50 minuta igre, a Novakov naredni rival biće Amerikanac Džek Sok, koji je u drugom setu spasao meč brejk i meč loptu i na kraju je pobijedio Bugarina Grigora Dimitrova 5:7, 7:6 (7-5), 7:5.

Đoković se nikada ranije nije sastajao sa Sokom, koji zauzima 35. mjesto na ATP listi. Njihov prvi duel na programu je u četvrtak u večernjim satima.

Siguran je bio i Rafael Nadal, koji je u dva seta (7:6 (7-4), 6:3) eliminisao Ukrajinca Sergeja Stahovskog, za 87 minuta borbe.

U duelu dva sjajna servera, Ivo Karlović je poslije dva taj-brejka pobijedio Miloša Raonića - 7:6 (7-1), 7:6 (7-1).

Rodžers kup se igra za nagradni fond od 4.178.500 dolara, a titulu brani Žo-Vilfrid Conga, koji je na startu bio bolji od Borne Ćorića (6:4, 6:4).