Marej dobio priliku za revanš Đokoviću

Rival Đokoviću će u polufinalu biti četvrti reket, Britanac Endi Marej, koji je savladao Čeha Tomaša Berdiha
Novak Đoković, Foto: Beta AP
Ažurirano: 01.03.2012. 17:36h

Svjetski broj jedan, Novak Đoković plasirao se u polufinale ATP turnira u Dubaiju, na kojem brani titulu, pošto je nakon 96 minuta savladao reprezentativnog druga, Janka Tipsarevića sa 2:0 (6:1, 7:6).

Nakon furioznog prvog seta, Đoković je spasao set loptu u taj-breku drugog seta. Ipak, da je najbolji kada je najpotrebnije, prvi reket je demonstrirao strpljivom igrom kojom je natjerao rivala na greške.

Tokom cijelog meča Tipsarević nije imao niti jednu priliku za brejk, ali je imao dva mini brejka u razigravanju drugog seta.

Rival Đokoviću će u polufinalu biti četvrti reket, Britanac Endi Marej, koji je sa 2:0 (6:3, 7:5) savladao Čeha Tomaša Berdiha.

U drugom ppolufinalu sastaće se Švajcarac Rodžer Federer i pobjednik duela Argentinca i Francuza, Huan Martin del Potro - Žo Vilfred Conga.

Fedeks je u borbi za polufinale bio bolji od Rusa, Mihaila Južnjog sa 2:0 (6:3, 6:4).

Federer brani finale 1,7 miliona dolara vrijednog turnira u Dubaiju.