Novak Đoković u polufinalu

Đoković je u četvrtfinalu savladao Tomaša Berdiha, a naredni protivnik mu je Gael Monfis
2 komentar(a)
Đoković, Foto: Reuters
Ažurirano: 30.07.2016. 08:39h

Novak Đoković je u polufinalu Rodžers kupa u Torontu.

Iako nije blistao, on je u četvrtfinalu bio bolji od Čeha Tomaša Berdiha i slavio rezultatom 7:6 (8-6) i 6:4.

"Pobjeda je pobjeda. Bilo je u dva seta, a dobio sam Tomasa koji je ostvareni Top10 igrač, tako da ne želim da budem previše kritičan o svojoj igri. Ipak, znam da mogu da igram bolje, znam da postoje djelovi igre koje mogu da unaprijedim i nadam se da ću to uraditi u sljedećem meču", kazao je Đoković.

Protivnik Đokovića u polufinalu biće Gael Monfis, koji je savladao Miloša Raonića sa 6:4, 6:4.

Duel Đokovića i Monfisa igra se u noći između subote i nedjelje, oko 4 sata poslije ponoći po našem vremenu.

Prije njih sastaće se Kei Nišikori i Stan Vavrinka.

Đoković je bolje počeo meč, poveo 4:2, ali je njegov slabiji prvi servis (49 odsto), omogućio Berdihu da se vrati u meč i stekne čak tri set lopte u taj-brejku.

Ipak, prvi reket svijeta se izvukao iz te situacije, dobio taj set, a poslije brejka za 2:1 u drugom setu, rutinski završio meč.

Rodžers kup se igra za nagradni fond od 4.691.730 dolara.