Prvi finalista: Vavrinka izdržljivi maratonac od Mareja

U prvom polufinalu Rolan Garosa Stanislas Vavrinka je pobijedio Endija Mareja 3:2 (6:7, 6:3, 7:5, 6:7, 6:1) u meču koji je trajao četiri sata i 37 minuta.
3 komentar(a)
Stanislas Vavrinka, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.06.2017. 15:53h

Poslije dvije godine, Stanislas Vavrinka ponovo je u finalu Rolan Garosa.

Šampion Otvorenog prvenstva Francuske iz 2015. vratio se sa ivice ponora da bi u polufinalu izbacio prvog tenisera ATP liste Endija Mareja 3:2 (6:7, 6:3, 5:7, 7:6, 6:1), i time mu se revanširao za prošlogodišnji poraz u istoj fazi takmičenja.

U duelu koji je trajao više od četiri sata i 37 minuta stalo je sve ono što tenis čini jednim od najatraktivnijih individualnih sportova.

Vavrinka je bolje otvorio duel, poveo 5:3, ali se Marej vratio i izvukao vođstvo nakon taj brejka.

Propušteno, Švajcarac je nadoknadio u drugom setu, i to sa dva brejka, ne ispustivši nijednom svoj servis.

Klackalica je nastavljena - Britanac je uzvratio u trećem setu, u kome je viđeno pet brejkova.

U narednom, rivali su čvrsto držali svoje servis gemove, sve do taj brejka, u kome je mentalno čvrsti Vavrinka držao kontrolu od početka do kraja.

Energetski impuls dobijen izjednačenjem, treći igrač svjetske rang liste iskoristio je u odlučujućem setu, u kome je osvojio prvih pet gemova.

Marej je osvojio počasni na servis protivnika, ali, vidno iscrpljen, nije imao snage za više...

U svom drugom finalu Rolan Garosa, četvrtoj završnici nekog grend slema, Vavrinka će igrati sa pobjednikom duela između Rafaela Nadala i Dominika Tima, koji će početi oko 18 sati.