Budva osvojila i Split

Budva je opravdala ulogu favorita u Splitu, iako je tek u drugom poluvremenu slomila otpor borbenog Jadrana. Budvani su pobijedili sa 13:9
Vaterpolisti Budve, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 07.03.2012. 23:18h

Budva je opravdala ulogu favorita u Splitu, iako je tek u drugom poluvremenu slomila otpor borbenog Jadrana. Budvani su pobijedili sa 13:9, a domaćin je bio u igri u prve dvije četvrtine (na poluvremenu je vodio rezultatom 6:5).

Ipak, u drugom dijelu utakmice je do izražaja došao kvalitet tima Draga Pejakovića, koji je predvođen Nikolom Vukčevićem i Darkom Brguljanom (postigli po četiri gola) došao do novog trijumfa u regionalnom takmičenju.

Budvi je ovo 8. trijumf zaredom u Jadranskoj ligi - posljednji put je izgubila od Pro Reka kod kuće sredinom novembra prošle godine u regularnom dijelu (16:7).

Jadran Split - Budva 9:13 (3:4, 3:1, 2:4, 1:4)

Split - Bazen na Poljudu. Gledalaca: 100. Sudije: Abramović (Kotor), Ivanovski (Herceg Novi). Igrač više: Jadran Split 6 (2), Budva 9 (6).

Jadran Split: Kačić (devet odbrana), Peričić, Vukić, Letica 1, Gluhajić, Lisica, Ivanković 3, Bautović, Vegar, Rabadan 2, Banovac, Visković 3, Vlajić, Divković.

Budva: Lazović (11 odbrana), Dončić, Danilović 1, Ljubanović, Tičić 2, Brguljan 4, Kanatar, Vukčević 4, Vukmirović 1, Jokić 1, Martinović, Kovačević.