Jadran se mučio, ali pobijedio Vojvodinu

Novljani bez Nikole Janovića došli do pobjede teže nego što se očekivalo u Novom Sadu
Bojan Banićević, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 11.10.2015. 18:55h

Serijom 5:0 u posljednjih 11 minuta utakmice vaterpolisti Jadran Carina su savladali Vojvodinu u Novom Sadu (8:5) i nastavili trijumfalni niz u regionalnoj A1 ligi.

Novljani, u čijem sastavu nije bilo Nikole Janovića, dugo su se mučili protiv skromnih Novosađana (upisali sve poraze do sada), ali su bodovi na kraju došli, jer Vojvodina nije pogodila mrežu crnogorskog šampiona skoro 14 i po minuta.

Jadran je od starta gubio, a onda je nakon 5:3 za domaćina dodao gas i upisao četvrti trijumf u isto toliko utakmica.

Prvo je na 5:4 smanjio Vlado Popadić do kraja treće četvrtine, a onda su u posljednjih osam minuta pogađali Nikola Moskov, Nikola Vavić, opet Popadić i na kraju Stefan Pješivac.

Vojvodina - Jadran Carine 5:8 (3:1, 1:2, 1:1, 0:4)

Novi Sad - Bazen Slana bara. Sudije: Štampalija, Balažević (Hravtska). Igrač više: Vojvodina 3 (1), Jadran Carine 6 (4).

Vojvodina: Vitorović (11 odbrana), Marić, Šiman 2, Tubić, Tenenbojm, Prekogačić, Gvozdanović 1, Ćatović 2, Trkulja, Porobić, Rogač, Marčeta, Filipović, Šćepanović.

Jadran Carine: Kandić (osam odbrana), Ukropina 1, Popadić 2, Kovačić, Vidović, Moskov 2, Banićević 1, Vavić 1, Gardašević, Ranđić, Petrovski, Pješivac 1, Popović (četiri odbrana), Spaić.