Jug prejak za Novljane

Sredinom posljednje četvrtine gosti su dva puta imali rekordnih plus 10 (13:3 i 14:4)
57 pregleda 0 komentar(a)
Aleksa Ukropina, Primorac - Jadran, Foto: Foto "Vijesti"
Ažurirano: 05.12.2014. 21:16h

Velikan iz Dubrovnika je bio prejak za Jadran, koji je na kraju mogao samo da izvuče donekle častan poraz.

Jug je dominirao od starta na bazenu Instituta "Dr Simo Milošević”, a Novljani su prvi gol dali poslije devet i po minuta igre, kada je Luka Sekulić sa igračem više pogodio za 1:4.

Gospari se nisu zaustavili, pa su na poluvremenu vodili 7:1, a sredinom posljednje četvrtine dva puta imali rekordnih plus 10 (13:3 i 14:4).

Novljani su golovima Stefana Pješivca, Filipa Gardaševića i Alekse Ukropine prišli na podnošljivih 7:14, da bi konačnih 7:15 tri sekunde prije kraja postavio 23-godišnji Australijanac Aron Janger.

U grupi B Primorac je slobodan u ovom kolu, a Budva danas u A grupi (19 časova) dočekuje Jadran iz Splita.

Jadran - Jug 7:15 (0:2, 1:5, 2:3, 4:5)

Herceg Novi - Bazen Instituta „Dr Simo Milošević”. Gledalaca: 400. Sudije: Periš i Banovac (Hrvatska). Igrač više: Jadran 9 (4), Jug 7 (2). Peterci: Jug 2 (2).

Jadran: Kandić (devet odbrana), Gardašević 1, Popadić, Sekulić 1, Vidović, Ukropina 1, Baničević, Sarić, Latinović 2, Bitadze, Radović, Pješivac 2, Popović, Porobić.

Jug: Bijač (dvije odbrane), Macan, Bošković 1, Janović 1, Janger 2, Fatović, Marković, Bušlje 1, Visković 4, Dobud, Konstantin-Bikari 3, Bautović 2, Jarak, Ivanković 1.