Pratite najnovije vijesti sa Evropskog prvenstva

Završeno je prvo kolo u svim grupama.

Stanje na tabeli najjače, grupe F, nakon prvih utakmica izgleda ovako:

Standings provided by SofaScore LiveScore
22:54h

Kraj utakmice - Francuska je pobijedila Njemačku 1:0 i pridružila se Portugalu na vrhu grupe F.

Njemačka - Francuska, Euro 2020
Izmjena: 23:40h
22:43h

Lopta u mreži Nojera, treći put na meču, ali i drugi ofsajd - nakon Mbapeovog, poništen je i gol Benzeme.

22:14h

Sve pršti u Minhenu na startu nastavka, Francuzi su mogli do drugog gola nakon što je Rabio pogodio stativu, ali se probudila i Njemačka - veliku šansu za izjednačenje imao je Gnabri.

Njemačka - Francuska, Euro 2020, Fudbaleri Njemačke
22:04h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:48h

Poluvrijeme na "Alijanc areni" - Francuzi kontrolišu i igri i rezultat, djeluju moćnije i kvalitetnije od Njemačke.

21:21h

Vodi Francuska - autogol Humelsa u 20. minutu.

Humels pogađa svoju mrežu
Humels pogađa svoju mrežufoto: Reuters

Momak koji je prije sedam godina srušio "trikolore" u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva, sada je "efektno" pogodio sopstvenu mrežu, nakon dobre akcije Francuza i ubacivanja Ernandeza.

Gol pogledajte OVDJE.

Izmjena: 22:17h
21:17h

Ispitivanje snaga, pa prijetnje Francuza. Pogba je glavom nakon kornera pucao pored gola, probao je i Mbape - odbranio mu je Manuel Nojer.

Njemačka - Francuska, Toni Kros, Euro 2020
20:59h

Počeo je klasik u Minhenu - derbi 1. kola grupe F, možda i kompletne prve faze Eura, Francuska - Njemačka.

Navijačice Njemačke su u elementu
Navijačice Njemačke su u elementufoto: Reuters
Izmjena: 21:15h
20:12h

U 21 čas u Minhenu, na "Alijanc areni" počinje meč Njemačke i Francuske, a sastavi su sljedeći:

Francuska: Ljoris - Pavar, Varan, Kimpembe, Ernandez - Rabio, Kante, Pogba - Benzema, Grizman, Mbape.

Njemačka: Nojer - Ridiger, Humels, Ginter - Gosens, Kros, Gindogan, Kimih - Miler, Haverc, Gnabri.

Izmjena: 21:22h
19:51h

Završen je meč u Budimpešti. Portugal je savladao Mađarsku 3:0 i pobjedom krenuo u odbranu titule.

Euro 2020

Golove za Portugal postigli su Rafael Gereiro u 85. i Kristijano Ronaldo u 87. i 92. minutu.

Portugal u narednom kolu igra sa Njemačkom, Mađarska sa Francuskom.

Euro 2020
Izmjena: 20:23h
19:47h

Sjajna kombinacija i još jedan pogodak Kristijana Ronalda. Drugi gol Ronalda na današnjem meču. Portugalosvaja tri boda.

Gol pogledajte ovdje.

Izmjena: 20:22h
19:43h

Dva minuta nakon prvog, stiže i drugi gol - Ronaldo je realizovao penal i oborio još jedan rekord. Postigao je deseti gol na šampionatima Evrope i prestigao Mišela Platinija. Bio je to 105. pogodak Ronalda u dresu Portugala.

Ponovo je pogriješio Orban, koji je oborio Rafu Silvu.

19:41h

Portugal je poveo, Rafael Gereiro je savladao Gulačija. Rafa Silva je sa liojeve strane ubacio, a Gereiro se sjajno snašao i u 85. minutu doveo Portugalce u vođstvo. Lopta je na putu do gola zakačila Orbana.