Osma uzastopna pobjeda Budućnosti, trijumfi Sutjeske, Dečića i Iskre, podvig Rudara

Odigrane sve utakmice 18. kola Telekom 1. CFL

32038 pregleda 25 reakcija 15 komentar(a)
Aković je odbranio penal Ivanoviću, ali se napadaču Budućnosti vratila lopta, Foto: FK Budućnost
Ažurirano: 09.12.2020. 19:12h

Po teškim uslovima za igru, kiši koja je nekoliko mečeva dovela na ivicu regularnosti, odigrano je 18. kolo Telekom 1. CFL.

Ništa novo kada je u pitanju borba za sam vrh, Budućnost je preskočila i Zetu na Trešnjici - 2:0 i vezala osmu pobjedu.

Dejan Zarubica je postigao četvrti gol na posljednjih šest mečeva, pogodio je za 0:1 u 62. minutu, Petar Grbić je potom izborio penal, a Igor Ivanović tek iz drugog pokušaja, nakon odbrane golmana Zorana Akovića, poslao loptu u mrežu i potvrdio pobjedu.

Drugoplasirani Dečić izašao je iz prve mini-krize ove sezone, devetim golom Kristijana Vuljaja ove sezone pobijedio je Petrovac i sačuvao drugo mjesto, uz 12 bodova manje od vodeće Budućnosti.

Sutjeska je sada sama na 3. poziciji - pobjedila je OFK Titograd sa 3:0, uz dva gola Boža Markovića koji je izbio na prvo mjesto liste strijelaca (11 pogodaka). Admir Adrović je, takođe, postigao prvi gol u prvenstvu ove sezone.

Pravi podvig napravili su fudbaleri Rudara - drugom uzastopnom pobjedom, ovoga puta protiv Podgorice (1:0, gol Talovića u 87. minutu), a važan trijumf ostvarila je i Iskra.

Iskusni Bogdan Milić i Ivan Vuković srušili su Jezero u Beranama (2:0) i donijeli Danilovgrađanima pobjedu nakon tri vezana poraza.