Budućnost u nastavku dotukla Petrovac, senzacionalna serija Rudara, veliki preokret Sutjeske

Sedam golova kraj Bistrice u velikom preokretu Sutjeske protiv Zete (4:3), sedma uzastopna pobjeda Rudara (1:0 u Tuzima), Budućnost na krilima Dejana Zarubice u nastavku napunila mrežu Petrovca (4:1)

63740 pregleda 32 reakcija 32 komentar(a)
Velika forma: Dejan Zarubica, napadač Budućnosti, Foto: FK Budućnost
Ažurirano: 06.03.2021. 19:36h

Petrovac traži trenera, igrači tri dana nisu trenirali zbog štrajka, ali se jedini prvoligaš sa mora i u takvom stanju dugo vjerovao u podvig protiv Budućnosti.

Petrovčani su vodili na poluvremenu, golom iz penala, "preživjeli" su i penal rivala, ali je u nastavku sve došlo na svoje mjesto - četiri gola Budućnosti, za veliki preokret i potvrdu razlike u kvalitetu u korist lidera.

"Meč-viner" je ponovo bio Dejan Zarubica, koji je postigao dva gola, izborio je penal - stigao je do 8. pogotka ove sezone, trećeg u proljećnom dijelu, potvrdio da je trenutno u najboljoj napadačkoj formi u cijeloj ligi.

Odličan meč odigrao je i Vasilije Terzić, dvostruki asistent, a takođe je izborio i penal.

Budućnost ima 21 bod više od drugoplasirane Sutjeske, koja je takođe u odličnoj formi - velikim preokretom, u utakmici koja se na našim terenima ne gleda baš svaki dan, četa Miljana Radovića od 1:3 je došla do 4:3 protiv Zete.

Sutjeska je napadačkom ubojitošću uspjela da prebrodi početničke greške u defanzivi, naročito je to bilo evidentno kod pogotka Zete za 0:2 (Marko Burzanović), kada su se defanzivci domaćih praktično ušetali u svoju mrežu.

Zeta je u krizi - tri vezana poraza pod novim trenerom, Ratkom Dostanićem, te gubitak koraka u borbi za Evropu.

Fudbaleri Rudara nastavili su impozantnu seriju pobjeda - sedmu u nizu ostvarili su protiv Dečića u Tuzima 1:0.

Gol je postigao Živković, uz veliku pomoć defanzivca domaćih Tućija.

Seriju od tri poraza prekinula je Podgorica, pobjedom nad Jezerom 2:1, uz dva gola kapitena Čelebića, dok su OFK Titograd i Iskra igrali bez golova na Starom aerodromu.

Rezultati:

13.00

SUTJESKA - ZETA 4:3 kraj

Nikola Janjić 35,75, Marko Ćetković 45, Milivoje Raičević 85. - Marko Burzanović 4, 22, Srđan Krstović 39.

14.00

DEČIĆ - RUDAR 0:1 kraj

Dušan Živković 60.

15.00

PODGORICA - JEZERO 2:1 kraj

Nikola Čelebić 43,78. - Vojin Pavlović 47.

16.00

OFK TITOGRAD - ISKRA 0:0 kraj

17.00

PETROVAC - BUDUĆNOST 1:4 kraj

Zoran Mikijelj 27. (penal) - Igor Ivanović 49. (penal), Dejan Zarubica 54, 80, Viktor Đukanović 86.

Marko Vučić je promašio penal za Budućnost u 34. minutu.