Povreda Edegarda, poziv na poštovanje ljudskih prava u Kataru i trijumf Norveške protiv Gibraltara

Skandinavci slavili 3:0

9114 pregleda 1 komentar(a)

Fudbaleri Norveške savladali su večeras u gostima Gibraltar 3:0 i upisali očekivanu pobjedu na startu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Norvežani su teže nego što se očekivalo stigli do trijumfa - Aleksander Sorlot je u 43. minutu svoju selekciju doveo u vođstvo da bi dva minuta kasnije gol postigao Kristijan Torstved. Konačan rezultat postavio je Jonas Svenson u 57. minutu meča.

Meč je obilježila i povreda martina Martina Edegorda, koji je zbog problema sa člankom zamijenjen na poluvremenu. Nakon meča selektor Norveške, Stale Solbaken kazao je da se nada da će igrač biti spreman za meč protiv Turske, koji je na programu u subotu.

Inače, Norvežani su na teren izašli u majicama na kojima je pisalo - "Ljudska prava - na terenu i van njega".

Fudbalska reprezentacija Norveške

Poruka se odnosila na kršenje ljudskih prava u Kataru, gdje je prema podacima "Gardijana" više od 6.500 stranih radnika umrlo tokom gradnje objekata i druge infrastrukture za Svjetsko prvenstvo u toj zemlji.

Zbog toga su i klubovi iz Norveške pozvali na bojkot Mundijala.