Podgorica na dva boda od trećeg mjesta, Budućnost nastavila očajan niz Titograda, Dečić bolji od Zete

Šampion slavio na Starom aerodromu golovima Lazara Mijovića

56961 pregleda 30 reakcija 21 komentar(a)
Ažurirano: 25.04.2021. 21:01h

Mečevi 31. kola Prve crnogorske fudbalske lige igraju se danas.

Počinje rasplet u borbi za opstanak i za izlazak na evropsku scenu.

Petrovac je napravio korak ka opstanku - savladao je Rudar sa 3:1, iako je cijelo drugo poluvrijeme imao igrača manje.

Sutjeska i Jezero su odigrali bez golova u Nikšiću.

Tim Miljana Radovića je tako pao na treće mjesto nakon 31. kola, dok je Jezero osvojilo važan bod u borbi za opstanak.

Ispred Sutjeske ponovo je Dečić koji je u Tuzima bio bolji od Zete - 3:1.

Danilo Pešukić i Iljir Camaj su već nakon 10 minuta donijeli prednost 2:0, a Zeta se vratila u meč preko Petra Orlandića.

Tačku na neizvjesnost je u sudijskoj nadoknadi stavio Danilo Marković.

Budućnost je u gradskom derbiju savladala OFK Titograd i zakucala ga za posljednje mjesto.

Šampion je slavio 2:0, oba pogotka je postigao mladi napadač Lazar Mijović - prvo u 66, a onda i u 91. minutu.

Titograd je u 38. minutu promašio penal - šut Žarka Popovića je zaustavio Miloš Dragojević.

A Podgorica nakon pobjede nad Iskrom kod kuće (1:0) ima samo dva boda manje od trećeplasirane Sutjeske, tri u odnosu na Dečić.

Pobjedu domaćinu na DG areni je donio Arihiro Sentoku golom u 15. minutu.

Iskra je nastavila loš niz, jer su bez trijumfa već devet kola...