Dva lica Sutjeske u Baru: Lider do pobjede došao u periodu dominacije Barana

Nikšićani slavili 2:0 na "Topolici"

14762 pregleda 13 komentar(a)

Sutjeska je odigrala furiozno drugo poluvrijeme u Baru, ali je Mornar savladala golovima iz prvog dijela - 2:0.

Izabranici Milije Savovića vratili su tako šest bodova prednosti nad prvim pratiocem, Iskrom, iako su "preživjeli" pravu kanonadu Barana ka svom golu u prvom poluvremenu.

Ipak, odlični golman Vladan Giljen je dobio tri duela jedan na jedan sa Markom Ćetkovićem i Petrom Grbićem, a sjajni Nikola Janjić je sa dvije asistencije napravio prevagu u napadu.

Kod prve - Giljen je sjajno odbranio slobodnjak Sekuloviću, lansirao kontranapad, a Janjić petom šansu otvorio Vladimiru Jovoviću, koji je pogodio u 13. minutu.

Nastavili su Barani sa napadima, tražili i penal zbog kontakta Dreškovića sa Škrijeljom, ali nisu mogli do gola.

Zato jesu gosti, kada je Janjić iskoristio grešku defanzivaca, osvojio loptu i dao je Darku Nikaču na šut sa 18 metara.

Savović je iznenadio Barane početkom nastavka, u kojem su njegovi igrači krenuli u ofanzivu.

Stvorili su nekoliko sjajnih šansi, ali je udarac Novice Erakovića odbranio golman domaćih Stojan Vukčević.

Pamte se i prilike Dušana Vukovića, Marka Matanovića...

Tako je Sutjeskla produžila niz nepobjedivosti u Baru još od aprila 2011. kada je Mornar slavio 2:1.