Fudbal na ivici tuče prijao Laciju: Zakanji riješio rimski derbi (VIDEO)

Jedan gol je bio dovoljan "nebesko-plavima", Adam Marušić odigrao cijeli meč

4253 pregleda 3 komentar(a)

Vrela rimska krv je proključala u gradskom derbiju, Lacio i Roma su podsjetili kako fudbal bez mnogo šansi može da bude zanimljiv i kvalitetan.

Žestoka borba na svakom dijelu terena "Olimpika", često i na ivici tuče, u pobjednika je proglasila Lacio (1:0) koji je sa tri boda osvojena u duelu sa najvećim rivalom preuzeo drugo mjesto na tabeli Serije A.

Ima dva boda više od Intera, koji večeras od 20.45 dočekuje Juventus.

"Nebesko-plave" je ka trijumfu lansirao Matija Zakanji, strijelac u 65. minutu kada je Lacio konačno iskoristio brojčanu prednost.

Roma je, naime, od 32. ostala sa desetoricom zbog dva žuta kartona Ibanjeza, a kakva joj je namjera u nastavku postalo je jasno na poluvremenu kada je u svlačionici ostao Paulo Dibala.

"Vučica" je željela bod, bio bi sasvim podnošljiv u ovim okolnostima, ali je morala da se pomiri sa osmim porazom u sezoni.

Tako je i propustila šansu da preuzme četvrto mjesto an tabeli od Milana.

Lacio je uradio dovoljno da slavi, Roma je najbolju šansu imala odmah nakon gola Zakanjija kada joj je poništen pogodak zbog ofsajda Manćinija...

Crnogorski reprezentativac Adam Marušić je za Lacio odigrao cijeli meč...