Atletiko slavio u Baskiji i sačuvao vođstvo u Primeri, pobjede Barse i Reala

Mesi, Barselona, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 29.03.2014. 23:26h

Atletiko iz Madrida je trijumfovao u gostima nad Atletik Bilbaom sa 2:1, i zadržao vođstvo na tabeli španske Primere.

Atletik je poveo već na početku borbenog i uzbudljivog susreta i činilo se da bodovi ostaju kod kuće. Međutim, Dijego Košta donio je gostima izjednačenje sredinom poluvremena, da bi u nastavku meča Koke pogodio za veliku pobjedu zahuktalih "jorgandžija".

Atletiko na čelu Primere ima bod prednosti nad Barselonom, a šest nad gradskim rivalom Realom, koji kasnije večeras dočekuje Rajo Valjekano.

Golom Mesija iz penala u 77. minutu, Barselona je teško stigla do pobjede u gradskom derbiju protiv Espanjola sa 1:0.

Ekipa Espanjola utakmicu je završila sa 10 igrača jer je u 83. minutu isključen golman Fransisko Kasilja, koji je igrao rukom van šesnaesterca, kada je Mesi pokušao da ga lobuje.

Real je peticom ispratio goste iz Raja Valjekana, i zadržao priključak za vodećima na tabeli.

Selta je pobijedila na svom terenu Sevilju sa 1:0 i tako prekinuli seriju gostiju od sedam prvenstvenih pobjeda.

Trijumf Selti donio je Duran Nolito iz penala, koji je dosuđen kada je Federiko Fasio igrao rukom u svom šesnaestercu.

Sevilja je ostala na petom mjestu sa 50 bodova, a priliku da je preteknu imaće Real Sosijedad, koji ima bod manje, i Viljareal, koji ima dva boda manje. Selta je došla na 13. mjesto tabele.

Espanjol - Barselona 0:1