Bajernu samo bod u Frankfurtu, poraz Bajera

Roben, Foto: BETA AP
Ažurirano: 15.10.2016. 18:45h

Aktuelni šampion i lider Bundeslige, Bajern, ni nakon treće utakmice nije slavio. Poraz od Atletika u Ligi šampiona kao da je uzdrmao ekipu Karla Anćelotija, pa je Bajern nakon domaće utakmice sa Kelnom, remizirao i na današnjem gostovanju Ajntrahtu.

Bajern je vodio dva puta, prvo preko Robena, ali je Hušti anulirao prednost, da bi nakon pogotka Kimiha, i sa igračem više (isključen Hušti), gostujući sastav primio gol za konačnih 2:2.

Ni Šalke nije opravdao ulogu favorita u Augsburgu (1:1), dok je Borusija Menhengladbah igrala bez golova sa Hamburgerom, pošto nije iskoristila dva penala.

U posljednjem duelu dana Verder je obradovao svoje navijače pobjedom nad favorizovanim Bajerom. "Zeleni" su bolje ušli u meč i poveli preko Junuzovića u 13. minutu. Turski reprezentativac Džalhanoglu je poravnao u 27. minutu da bi do poluvremena Meksikanac Ćičćarito imao priliku za potpuni preokret, ali nije pogodio.

U nastavku je Verder došao do pobjede uz neuporedivo veću želju. Strtijelac gola za pobjedu bio je Osman Mane, napadač iz Gambije.