Barsa brojala do pet protiv Las Palmasa, Atletiku dovoljan i gol

Lionel Mesi i Luis Suares, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.01.2017. 21:58h

Potresi unutar kluba zbog priče oko novog ugovora za Lionela Mesija se nisu prenijeli na teren, Barselona je odigrala kako zna i bez problema deklasirala Las Palmas.

Na "Nou Kampu" se mreža gostiju tresla pet puta (5:0), mogla je vjerovatno još toliko, pa je Barsa makar do sjutra veče preuzela drugo mjesto od Sevilje koju čeka derbi sa Real Madridom.

Luis Suares je u 14. minutu najavio pobjedu Katalonaca, a onda je u samo nekoliko minuta nastavka postalo jasno da Las Palmas teško može da izbjegne goleadu.

All Goals & highlights - Barcelona 5-0 Las... by Live1Goals

Mesi je u 52. udvostručio prednost, Suares donio 3:0 u 57, a već u 59. se upisao i Arda Turan, koji je možda odigrao i posljednje minute za Barsu prije potencijalnog transfera u Kinu...

Do kraja je mrežu protivnika pogodio i Aleiš Vidal.

Atletiko se stabilizovao i pobijedio četvrti put zaredom u Primeri, i to bez primljenog gola.

Sada je na "Kalderonu" pao Betis, a jedini gol je dao Niko Gaitan u 8. minutu.

"Kalćonerosi" su se učvrstili na četvrtom mjestu sa tri boda više od Viljareala koji je odigrao bez golova sa Deportivom u gostima.

Nicolas Gaitan Goal vs Real Betis (1-0) by Ball200

Stefan Savić je odigrao 90 minuta...

A Leganes i Atletik Bilbao su igrali bez golova u premijernom meču 18. kola španske Primere.

Leganes je nakon ovog meča ostao na 16. mjestu sa 17 bodova, dok je Atletik na 7. poziciji sa 28.