Budućnost prekidima srušila Folgoru Falćano

Do pobjede su "plavi" došli golovima Momčila Raspopovića u 30. i Miloša Raičkovića u 36. minutu
103 pregleda 14 komentar(a)
Raspopović, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 03.07.2014. 21:01h

Budućnost je u San Marinu vodila 2:0 na poluvremenu i mislima već bila na Kipru (naredni protivnik je Omonija), ali je gol primljen u nastavku opomenuo Podgoričane da će morati da se potrude i u revanšu kako bi eliminisali Folgoru Falćano.

Trener Goran Perišić djelovao je, međutim, vrlo zadovoljan nakon pobjede od 2:1 na stadionu “Olimpiko” u Serevaljeu.

"Ostvarili smo ono što smo željeli, zabilježili smo pobjedu sa najmlađim timom Budućnosti u istoriji koji je nastupao u Evropi", kazao je Perišić za "Vijesti".

Folgora je srušena iz prekida - Raspopović je u 30. minutu dočekao centaršut Rogošića na drugoj stativi i sproveo loptu u mrežu, da bi Raičković šest minuta kasnije, opet na ubacivanje Rogošića (ovoga puta iz kornera) glavom povećao na 2:0.

Na sličan način na koji su pogađali u prvom dijelu, Podgoričani su primili gol u nastavku", pogodio je Perota u 55. minutu.

"Malo smo se povukli u drugom poluvremenu i kažnjeni smo golom. Nije gotovo, biće teško u revanšu, nisam uzalud govorio je da je naš protivnik vrlo iskusna ekipa", rekao je Perišić.

Revanš utakmica na programu je 10. jula u Nikšiću.

Bolji iz duela predstavnika San Marina i Crne Gore u drugom kolu igraće protiv kiparske Omonije.