Čudo u Firenci: Borusija nadoknadila tri gola minusa i prošla u osminu finala

1 komentar(a)
Borusija Menhengladbah, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.02.2017. 22:58h

Borusija iz Menhengaldbaha je dobitnik nagrade za podvig runde u Ligi Evrope.

Nakon pola sata revanš meča šesnaestine finala u Firenci, bundesligaš je gubio 2:0 od Fiorentine, od koje je ranije poražen na svom terenu 1:0.

Nemajući više šta da izgube, „ždrijepci“ su se propeli i u narednih pola sata okrenuli sve naglavačke – kapiten Lars Štindl je postigao het trik (44. minut iz penala, 47, 55), pridružio mu se Andreas Kristensen (60) i Borusija se probila do 16 najboljih.

Totenhem će planirano učešće u Ligi šampiona morati da obezbjedi kroz Premijer ligu.

Sastav iz Londona na svom terenu nije uspio da nadoknadi minimalni poraz od prije sedam dana u Gentu - Belgijanci su u duelu na Vembliju izborili remi 2:2.

Vođstvo domaćih pogotkom Eriksena (10) poništio je autogolom Kejn deset minuta kasnije. Dele Ali je brutalnim startom u 39. minutu "pocrvenio" i ostavio na cjedilu saigrače.

I sa igračem manje, Totenhem je u 61. minutu došao nadomak prolaza (Vanajama), ali je nakon pogotka Perbea u 82. minutu sve bilo gotovo...

Belgijanci će u osmini finala imati tri predstavnika - uz Gent, dalje idu i Genk i Anderleht.

Genk je poslije 2:2 u Rumuniji, pred svojim navijačima pobijedio Astru 1:0.

Vrata osmine finala Lige Evrope su Zenitu zalupljena bukvalno pred nosem.

U revanšu šesnaestine finala, sastav iz Sankt Petersburga je na svom terenu u meču sa Anderlehtom početkom 90. minuta vodio 3:0, što ga je poslije 0:2 iz Brisela vodilo dalje.

Ipak, domaćine je šokirao švedski reprezentativac Isak Telin, koji je udarcem glavom zatresao mrežu Lodigina...

U pet od sedam posljednjih izdanja Ligu Evrope su osvajali španski klubovi.

Ove sezone, "furiju" u osmini finala manje kvalitetnog kontinentalnog takmičenja zastupa samo Selta, i to uz obilatu pomoć sreće.

Od Lige Evrope oprostili su se Viljareal i Atletik Bilbao.

„Žuta podmornica“ je svoju priliku da se nađe među 16 protraćila još u prvom meču šesnaestine finala, koji je na svom terenu izgubila od Rome 4:0.

Pirova pobjeda u revanšu u italijanskoj prijestonici 1:0, golom Borea u 16. minutu, slaba je utjeha šestoplasiranom timu Primere.

A svoje evropsko putovanje Atletik je završio u Nikoziji.

Baskijci nisu odbranili trijumf 3:2 iz Bilbao, a APOEL ih je srušio u periodu između 45. i 54. minuta, kada su golove postigli Soteriju (kasnije isključen u 65. minutu zbog drugog žutog kartona) i Janiotas – 2:0.

Selta je u Harkovu pobijedila Šahtjor 2:0 nakon produžetaka i nadoknadila poraz 1:0 iz prvog susreta.

Sastav iz Viga je bio pred ispadanjem, ali ga je u prvom minutu sudijske nadoknade izvukao Aspas, koji je bio precizan sa bijele tačke.

Prolaz je potpisao Kabral, golom u 108. minutu.

Poslije pet godina, Olimpijakos je ponovo u osmini finala Lige Evrope.

Tim iz Pireja, koji je prethodno osvojio drugo mjesto u grupi B, do najboljih 16 ekipa stigao je preko Ankare.

Nakon remija bez golova u Pireju, u prvom meču šesnaestine finala, grčki šampion je u revanšu pobijedio Osmanlispor 3:0.

Trijumf je zaslužen u drugom dijelu utakmice, golovima iranskog reprezentativca Ansarifarda (47. i 86. minut) i člana nacionalnog tima Norveške Eljunusija (70).