Fermalen prekratio muke, Real petardom ispratio Betis

Štoper koji je dobio šansu zbog suspenzije Đerarda Pikea je prekinuo mučenje protiv Malage i golom u 73. minutu donio trijumf Kataloncima
51 pregleda 5 komentar(a)
Fudbaleri Barselone, Foto: Reuters
Ažurirano: 29.08.2015. 22:32h

Stigao je prošlog ljeta. Povrijeđen, kao rezervista Arsenala, a plaćen je ogromnih 19 miliona eura.

Čekala je Barselona dugo, previše dugo, činilo se da je napravljen jedan od najgorih transfera u istoriji.

Ali, Tomas Fermalen je konačno počeo da otplaćuje - štoper koji je dobio šansu zbog suspenzije Đerarda Pikea je prekinuo mučenje protiv Malage i golom u 73. minutu donio trijumf Kataloncima za odlazak na vrh tabele nakon dva kola Primere.

Idris Kameni je činio čuda na golu, tri puta fenomenalno reagovao poslije šuteva Lionela Mesija.

Nakon centaršuta Luisa Suaresa je skinuo i loptu sa glave argentinskom čarobnjaku, ali je na njegovu nesreću ona stigla pravo na ljevicu nekadašnjeg kapitena „tobdžija”. Spasa nije bilo...

Real se nakon kiksa na gostovanju Sporting Hihonu iskupio protiv drugog povratnika u elitu, Betisa (4:0).

Hames Rodriges je postigao dva maestralna gola (iz slobodnog udarca i makazicama), a dvostruki strijelac je bio i Garet Bejl.