Gazda Fulama otpustio Magata

Možda će odlaskom Njemca svanuti Elsadu Zverotiću, koji je u 19 utakmica pod vođstvom Magata odigrao svega 99 minuta...
Feliks Magat, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.09.2014. 20:07h

Feliks Magat je platio ceh za užasne igre Fulama, pošto mu je gazda kluba Šahid Kan uručio otkaz.

Čovjek koji je zbog diktatorskog načina rada zaradio nadimak Sadam nije ispunio prvi cilj sa Fulamom - da opstane u Premijer ligi.

To mu je nekako oprošteno, jer je imao po tri pobjede i remija i šest poraza od 14. februara, kada je naslijedio Renea Mojlenstena, ali je zato platio zbog očajnog početka sezone u Čempionšipu.

Tim sa “Krejven kotidža” je posljednji na tabeli sa samo jednim bodom i razlaz je bio neminovan. Posebno upečatljiv je bio posljednji poraz - Fulam je na gostovanju Notingem forestu gubio 2:0, preokrenuo na 3:2, ali je izgubio 5:3.

Navijači su tražili njegovu ostavku, a Kan je odlučio da ga smijeni. Do imenovanja novog menadžera, tim će voditi trener mlade ekipe Kit Simons.